WomanMagazine.pl

NFIC 2019, największe europejskie spotkanie kardiologów, już 11-13 grudnia w Krakowie

W drugim tygodniu grudnia w stolicy Małopolski odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z dziedziny kardiologii. Mowa o jubileuszowej, 20. edycji prestiżowych międzynarodowych warsztatów New Frontiers in Interventional Cardiology 2019.

Standard Post with Image

W ciągu trzech dni warsztatów, od 11 do 13 grudnia, najlepsi specjaliści w dziedzinie kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii, angiologii oraz radiologii zabiegowej spotkają się pod jednym dachem podczas NFIC 2019 w Krakowie. To jedno z najbardziej cenionych i największych wydarzeń tego typu w Europie, które gromadzi kardiologów inwazyjnych. Jego uczestnikami są lekarze, pielęgniarki, technicy oraz przedstawiciele przemysłu medycznego z całego świata.

Podczas konferencji zaplanowane zostały specjalistyczne sympozja, podczas których specjaliści omówią m.in. najnowsze osiągnięcia i wyniki badań klinicznych dotyczące kardiologii inwazyjnej. Przedstawione zostaną także nowe możliwości kardiologii zabiegowej w nadchodzącym nowy roku, a tematem części panelów będą zabiegi w zakresie tętnic wieńcowych, małoinwazyjne zabiegi naprawcze wad zastawkowych serca i leczenie jego niewydolności. W programie znajdują się także: IV Małopolskie Sympozjum diagnostyki i interwencyjnego leczenia chorób serca oraz naczyń, Warsztaty Instytutu Kardiologii UJ Collegium Medicum, Warsztaty Echokardiograficzne oraz sesja konkursowa dla studentów medycyny.

Warsztatom NFIC towarzyszyć będzie także II Kongres Pacjentów Kardiologicznych, który skupia wokół siebie społeczność chorych na schorzenia serca i naczyń.

Co roku mamy przyjemność gościć najlepszych międzynarodowych ekspertów, wybitnych kardiologów i kardiochirurgów. Spotkanie podczas NFIC 2019 będzie wyznaczało dla nas nowe cele, a także pomoże w analizie dotychczasowych rozwiązań. Zarówno same warsztaty, jak i Kongres Pacjentów Kardiologicznych z każdą edycją wnoszą sporą dawkę zaktualizowanej wiedzy i nowych ścieżek do obrania w medycynie – mówi prof. dr hab. n. med. Dariusz Dudek, dyrektor warsztatów NFIC i prezydent-elekt Europejskiej Asocjacji Przezskórnych Interwencji Sercowo-Naczyniowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Pierwszego dnia uczestnicy konferencji spotkają się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w kolejne dwa – w Centrum Kongresowym ICE. Podsumowaniem całego wydarzenia będzie wręczenie prestiżowego medalu NFIC Achievement Award za wybitne osiągnięcia kardiologom z Polski i zagranicy.

Rejestracja na NFIC 2019 możliwa jest poprzez stronę internetową https://nfic.pl/, gdzie również dostępnych jest więcej informacji na temat całego wydarzenia.

Podobne artykuły

ODLICZAMY DNI DO WIELKIEGO OTWARCIA GOJUMP – PARKU TRAMPOLIN W KRAKOWIE

Kraków śmiało może powiedzieć, że nadąża za współczesnymi atrakcjami! Już 21 maja wielkie otwarcie największego w Małopolsce parku trampolin. Będzie to trzeci co do wielkości taki obiekt w Polsce i jeden z większych w Europie! Przy ulicy Centralnej 41a na wszystkich gości czeka aż 2000 m2 wyskokowych wrażeń, a wśród nich największa w kraju Mega Trampa – 37 m2 czystej adrenaliny!

Czytaj więcej

MIESIĄC FOTOGRAFII W KRAKOWIE

Nie macie jeszcze planów na weekend? Super, Woman Magazine śpieszy z pomocą! Zapraszamy do Krakowa, gdzie kulminację ma miesiąc fotografii. Jeśli nie miałyście okazji pójść na wernisaże i otwarcie wystaw to jest jeszcze szansa, by załapać się na finisaż - zamknięcie festiwalu, które w najbliższy weekend w Krakowie.

Czytaj więcej