WomanMagazine.pl

Czym jest dieta sokowa?

Czy kiedykolwiek słyszeliście o diecie sokowej? Na czym ona polega i w jaki sposób właściwie ją przeprowadzić?

Standard Post with Image

Według niektórych to właśnie dieta sokowa pozwoli Ci uzyskać zamierzone efekty. Zdrowe soki to doskonała kompozycja, której zalety trudno nawet zliczyć. Sok może stanowić pożywny posiłek, gasić pragnienie, wzmacniać organizm, przeciwdziałać odwodnieniu, oczyszczać, regulować przemianę materii. Wszystko zależy jedynie od tego, z jakich składników będzie przyrządzać świeże soki każdego dnia.

Pij soki najlepszej jakości

Jeśli zdecydujesz się już na wdrożenie diety sokowej, pij tylko te najlepszej jakości. Musisz wiedzieć, że soki z koncentratu nie zawierają niestety wartościowych składników, a sok z sokowirówki także zostaje pozbawiony większości witamin. Kuvings wyciskarka to jedna z lepszych opcji, ponieważ sok przyrządzony w takim sprzęcie jest w pełni wartościowy. W procesie jego tworzenia nie zostają utleniane cenne składniki. Świetnym rozwiązaniem jest właśnie przyrządzanie soków w domu aniżeli nabywanie tych gotowych.

Określ swój cel

Różne kompozycje wpływają nie tylko na smak soku, ale także dostarczanie określonych wartości. Dieta sokowa to taka, zgodnie z którą główne posiłki w ciągu dnia zastępowane są właśnie płynnym sokiem, ewentualnie zupami w postaci kremu. Na dietę sokową decydują się przede wszystkim osoby, które chcą:

- schudnąć,
- oczyścić organizm,
- wzmocnić odporność,
- poprawić samopoczucie,
- zyskać energię.

Dieta sokowa – czas trwania

Przyjmowanie jedynie posiłków w postaci płynnej nie może być stosowane przez długi czas. Oczywiście owoce i warzywa w formie świeżo wyciśniętego soku są pożywne, natomiast taka dieta musi być po pewnym czasie urozmaicona.

Najczęściej dieta sokowa trwa 1, 3 albo 7 dni. Tydzień to maksymalny okres, w jakim można żywić się jedynie sokiem. Oczywiście przepisy na soki z buraka czy soki ze szpinaku i pietruszki można wykorzystywać każdego dnia, ale nie mogą stanowić jedynego pożywienia przez długi czas.

W ciągu jednego dnia udaje się świetnie oczyścić organizm, kilka dni wystarczy, by pozbyć się złogów i wzmocnić organizm, a tygodniowa dieta pomaga schudnąć i wpłynąć na usprawnienie procesów metabolicznych.

Dieta sokowa może być stosowana cyklicznie, kilka razy w roku. Stale może być za to traktowana jako dieta uzupełniająca. Nie ma wątpliwości, że przynajmniej kilka szklanek pożywnego soku każdego dnia pozwolą zachować pełne zdrowie.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z serwisem: https://www.mocsokow.pl/.

Podobne artykuły

Kąpiel w lesie? – czym są „leśne kąpiele”

Nie od dziś wiadomo, że bliskość natury nam służy. Jednak czy mieliście świadomość, że samo przebywanie na jej łonie może nas leczyć? Dowodzą tego badania japońskich uczonych, którzy sprawdzili jaki wpływ na nasze zdrowie ma przebywanie w… lesie. Okazało się, że tzw. kąpiele leśne nie tylko pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, ale skutecznie wspierają nasz układ immunologiczny.

Czytaj więcej

Czy joga jest dla dzieci? – wywiad z Emilią Burkiewicz

Czy dzieci mogą praktykować jogę? Czy zajęcia różnią się od tych dla dorosłych? Czy zajęcia z jogi i uważności mają szansę zawitać w przedszkolach i szkołach - o tym rozmawiamy z Emilią Burkiewicz, certyfikowaną nauczycielką jogi dziecięcej.

Czytaj więcej