WomanMagazine.pl

Czy wiesz czym oddychasz w swoim domu?

W terenie mamy czujniki jakości powietrza, aby osoby korzystające z aplikacji czy stron internetowych mogły szybko sprawdzić stan jakości powietrza. A w domu? Czy wiesz, jaka jest jakość powietrza, którym oddychasz?

Standard Post with Image

Zanieczyszczenie powietrza stało się jednym z najważniejszych problemów na całym świecie. Przyczyna wysokiego poziomu PM2,5 jest stosunkowo złożona, w tym bezpośrednia emisja drobnych cząstek z procesu spalania (pierwotne cząstki PM2,5) oraz cząstki wtórne generowane przez wielofazowe reakcje chemiczne zanieczyszczeń atmosferycznych. Masowa produkcja, przemysł ciężki, spalanie paliw kopalnych i stosowanie chemikaliów rolniczych przyczyniają się do wzrostu poziomu szkodliwych cząstek PM2.5 w powietrzu.

 

Według ostatnich szacunków Światowej Organizacji Zdrowia corocznie liczba ofiar śmiertelnych z powodu zanieczyszczenia powietrza wynosi około 7 milionów osób. Oczekuje się, że liczba ta będzie nadal rosnąć. Zalecane średnie roczne poziomy PM 2,5 wynoszą około 10 μg / m3, ale kraje rozwijające się często przekraczają 30 - 40 μg / m3, a wzrost jedynie o 5 μg / m3 może zwiększyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych o 55%. Według Światowej Organizacji Zdrowia zanieczyszczenie powietrza jest największym na świecie zagrożeniem dla zdrowia. 
 

Edimax wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom ludzi, stworzył urządzenie do analizy jakości powietrza. Dzięki niemu możemy monitorować zawartość pyłów PM2,5 w powietrzu, temperaturę i wilgotność w czasie rzeczywistym. Wszystkie dane możemy odczytywać w przejrzystej aplikacji EdiGreen.

Podobne artykuły

Opieka Osób starszych Niemcy

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, żeby pracować jako opiekunka osób starszych?

Od kilkunastu lat obserwujemy proces starzenia się społeczeństwa, szczególnie w zachodniej i północnej Europie. Niemcy i Skandynawowie, pomimo dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej, borykają się z brakiem wystarczającej liczby opiekunów osób starszych w stosunku do rosnącego zapotrzebowania. To otwiera szansę przed Polkami i Polakami, którzy dysponują odpowiednim przygotowaniem do zawodu.

Czytaj więcej

Kąpiel w lesie? – czym są „leśne kąpiele”

Nie od dziś wiadomo, że bliskość natury nam służy. Jednak czy mieliście świadomość, że samo przebywanie na jej łonie może nas leczyć? Dowodzą tego badania japońskich uczonych, którzy sprawdzili jaki wpływ na nasze zdrowie ma przebywanie w… lesie. Okazało się, że tzw. kąpiele leśne nie tylko pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, ale skutecznie wspierają nasz układ immunologiczny.

Czytaj więcej