WomanMagazine.pl

Makijaż permanentny — co warto o nim wiedzieć?

Coraz więcej pań decyduje się na makijaż permanentny, w jaki sposób się do niego właściwie przygotować oraz pielęgnować go?

Standard Post with Image
Pielęgnacja przed zabiegiem
 
Nie wszystkie kobiety zdają sobie sprawę, że na idealny wygląd makijażu permanentnego nie będzie oddziaływał tylko i wyłącznie fakt, że panie dbają o makijaż po zakończonym zabiegu. Bardzo istotne jest samo przygotowanie do tego zabiegu. Ogromne znaczenie ma stan skóry kobiety. Panie przede wszystkim nie mogą opalać się 7 dni przed zaplanowanym zabiegiem. Opalenizna może bowiem zacząć się złuszczać, co może zdecydowanie oddziaływać na rezultat zabiegu. Ponadto mocniejsza opalenizna kobiety nie pomoże w dobraniu właściwego koloru barwnika. Panie przed zabiegiem nie mogą także poddawać się też zabiegom związanym z regulacją brwi. Podrażniona skóra po zabiegu nie będzie bowiem odpowiednim podłożem, by wykonać makijaż permanentny. Dodatkowo panie na dwa miesiące przed planowanym zabiegiem nie mogą stosować odżywek na porost brwi. Specjaliście nie rekomendują także przyjmowania takich leków jak etopiryna czy aspiryna. Wpływają one na rozrzedzenia krwi. 
 
Pielęgnacja po zabiegu
 
Należy mieć świadomość, że w pierwszych dniach po zakończonym zabiegu, makijaż permanentny może się paniom za bardzo intensywny albo nienaturalnie przerysowany. Kobiety nie powinny się także sugerować tym, co dostrzegą po wyjściu z gabinetu. Warto bowiem wiedzieć, że nawet 70% barwy może zejść podczas kilku pierwszych dni po zabiegu. Nie można pod żadnym pozorem poprawiać makijażu na własną rękę. Podrażniona skóra może bowiem wejść w reakcję z kosmetykami i przyczynić się do stanu zapalnego. 
 
Dodatkowo przez pierwsze dni po zabiegu na brwiach kobiety mogą pojawiać się małe strupki. Nie można ich zdrapywać, ponieważ same zagoją się w ciągu tygodnia. Zrywanie może doprowadzić do powstania niechcianych blizn. Trzeba wiedzieć, że brwi będą potrzebowały na całkowitą regenerację 28 dni. Jest to jeden z powodów dla którego korekta makijaży wykonywana jest po upływie 4-6 tygodni od zakończenia pierwszego zabiegu. Kobieta w tym czasie może bardzo pomóc brwiom dojść do siebie. Odpowiednia pielęgnacja ma ogromny wpływ na zadowalający efekt. Skóra będzie dobrze się goiła jeżeli będzie miękka, czysta oraz nawilżona. 
 
Kluczowa jest właściwa higiena. Nie jest rekomendowane dotykanie brwi brudnymi dłońmi. Polecane jest również unikanie różnego rodzaju zanieczyszczeń. Z kolei brwi należy myć tylko odpowiednimi preparatami. Pomocne może być szare mydło. Odradzane jest także stosowanie drażniących, agresywnych preparatów w postaci kremów, masek, toników czy żeli do mycia, które mają w swoim składzie kwasy. Kobieta po przemyciu rany może spokojnie używać kremów na gojenie skóry zawierających w składzie witaminę E. 
 
Artykuł powstał przy współpracy z http://centrumpolaszek.pl/.

Podobne artykuły

Opieka Osób starszych Niemcy

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, żeby pracować jako opiekunka osób starszych?

Od kilkunastu lat obserwujemy proces starzenia się społeczeństwa, szczególnie w zachodniej i północnej Europie. Niemcy i Skandynawowie, pomimo dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej, borykają się z brakiem wystarczającej liczby opiekunów osób starszych w stosunku do rosnącego zapotrzebowania. To otwiera szansę przed Polkami i Polakami, którzy dysponują odpowiednim przygotowaniem do zawodu.

Czytaj więcej

Czy warto posłać dziecko do szkoły alternatywnej?

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się alternatywne do standardowych szkół publicznych formy nauczania takie jak szkoły waldorfskie czy placówki Montessori. Czy warto posłać do nich nasze dziecko?

Czytaj więcej