WomanMagazine.pl

Depilacja brwi - który sposób wybrać?

Brwi to element nadający naszej twarzy charakteru. Niestety czasami jest on przez nas zupełnie zaniedbany. Jaki sposób regulacji brwi wybrać i czym się one między sobą różnią?

Standard Post with Image

Pierwsze wyzwanie przed którym staniemy w zakresie regulacji brwi dotyczy sposobu regulacji, kolejne z nich dotyczy tego, czy zrobimy to samodzielnie czy u kosmetyczki. Możemy wyróżnić trzy sposoby regulacji brwi - woskiem, pęsetą lub nitką. 

Regulacja woskiem

Depilacja woskiem to usuwanie włosków spod i znad łuku brwiowego razem z cebulkami, dzięki temu włoski odrastają po dłuższym czasie. Wosk usuwa też zbędne włoski, spoza wyznaczonego konturu, których nie widzimy. Regulacji woskiem możemy dokonać za pomocą zimnego wosku w plastrach lub ciepłego wosku nakładanego szpatułką. Możemy też postawić na wosk płynny, ale jest on trudniejszy do opanowania. Woskowanie brwi jest metodą stosunkowo bolesną, ale precyzyjną i szybką. Wybierając depilację woskiem po raz pierwszy warto udać się do kosmetyczki. Zaletą wyrywania włosków woskiem na ciepło jest fakt, że wyrywa się je z cebulką, dlatego wolniej odrastają. Z kolei depilacja na zimno redukuje ryzyko wystąpienia podrażnień, ale nie jest tak skuteczna jak depilacja ciepłym woskiem. Regulację brwi za pomocą zimnego wosku, można zastosować w domu. Wystarczy kupić w drogerii plasterki z woskiem, które trzeba ogrzać w rękach i nałożyć na dany obszar, z którego chcesz wyrwać włoski.

Regulacja pęsetą

Jeśli zdecydujemy się na samodzielną regulację brwi, to przygotujmy pęsetę, lusterko i patyczek. Pierwszy krok to wyznaczenie idealnego łuku brwi. Do tego potrzebujemy patyczka, pędzelka, ołówka albo innego przedmiotu. W ten sposób wyznaczymy trzy podstawowe punkty, które zadecydują o wyglądzie brwi. Nie zapomnij też o przeczesaniu brwi i dezynfekcji pęsety. Nie przybliżaj twarzy do lustra zbyt blisko, bo nie będziesz mogła ocenić jak brwi wyglądają w odniesieniu do całej twarzy. Aby wyrywanie włosków było mniej bolesne spróbuj naciągnąć skórę, włoski wyrywamy z kierunkiem wzrostu, podrażnienia dezynfekujemy. 

Nitkowanie

Nitkowanie brwi to stosunkowo świeża metoda, która zdobywa uznanie. Nitkowanie brwi odbywa się za pomocą nici ze związanymi końcami. Krzyżuje się je na środku, a włoski usuwa się za pomocą rozszerzania i zwężania skrętu. Metoda ta polecana jest dla osób o wrażliwej cerze. Podrażnienia są stosunkowo niewielkie. Metoda ta usunie też niewidoczne włoski.

O tym pamiętaj

Jeśli chcemy uśmierzyć ból po wyrwanych włoskach możemy użyć do tego kostek lodu. Przyda nam się też dobre światło, które pozwoli dojrzeć małe włoski. Nie zapomnij też o usunięciu włosków pomiędzy brwiami. Włoski rosnące w prawidłowym miejscu, ale za długie możemy skrócić nożyczkami do paznokci, nie przesadzajmy jednak z nożyczkami, usuwane w ten sposób włoski mogą odrastać dłuższe i twardsze. Pamiętajmy o tym, że brwi powinny stanowić swoje lustrzane odbicie. Brwi nie powinny być regulowane  zbyt mocno, zbyt cienkie łuki mogą dać komiczny efekt. Na czasie są brwi jak najbardziej naturalne. Uważaj też na ich koloryzację, zbyt ciemne brwi do jasnych włosów nie są wskazane.

Pamiętajmy, że wyrywane brwi rosną często coraz wolniej, mogą się też miejscami przerzedzać. Wszystko to sprawia, że trudno jest powrócić do naturalnego kształtu brwi. Pod tym względem lepiej jest skorzystać z usług kosmetyczki. Oceni ona ile włosków należy usunąć. Jeśli decydujemy się same wyrywać brwi, pamiętajmy o zasadzie, lepiej wyrwać za mało niż za dużo. Warto zaznaczyć, że jeśli nieprawidłowo regulujemy brwi w domu, to z czasem będzie nam trudniej doprowadzić je do ładu.

 

Podobne artykuły

Jak wzmocnić brwi?

Chcesz cieszyć się gęstymi, mocnymi i zdrowymi brwiami? Możesz skorzystać z odżywek dostępnych w aptece lub wypróbować domowe sposoby. Prezentujemy kilka z nich.

Czytaj więcej

CO MÓWIĄ O TOBIE TWOJE OCZY I BRWI?

Już tysiące lat temu odkryto zależność pomiędzy charakterem a wyglądem ludzkiej twarzy. W XX wieku zaczęto podważać prawdziwość tej tezy, która dzisiaj znów wkrada się w łaski społeczeństwa. Zobacz, co możesz stwierdzić, obserwując czyjeś brwi i oczy!

Czytaj więcej