WomanMagazine.pl

Jak wzmocnić brwi?

Chcesz cieszyć się gęstymi, mocnymi i zdrowymi brwiami? Możesz skorzystać z odżywek dostępnych w aptece lub wypróbować domowe sposoby. Prezentujemy kilka z nich.

Standard Post with Image

Olejek rycynowy

Jeśli chcemy, aby nasze brwi były ciemniejsze, bardziej nawilżone oraz odżywione, to warto zastosować olejek rycynowy. Olejek rycynowy znany jest ze swoich właściwości pielęgnacyjnych. Stosuje się go między innymi w pielęgnacji suchych włosów, jest on również składnikiem kremów i balsamów.

Osłabione brwi smarujemy olejkiem przed snem. W celu aplikacji użyć możemy zużytej szczoteczki do malowania rzęs. Nic nie stoi również na przeszkodzie byśmy nałożyły go opuszkiem palca. Zabieg ten warto powtarzać codziennie przynajmniej przez trzy tygodnie, dzięki czemu rzęsy staną się bardziej gęste, ciemniejsze i dłuższe. Uważajmy jednak, by olejek nie dostał się do oczu, bo może spowodować podrażnienia. 


Kompres z kawy 

Jeśli chcemy sprawić, by brwi były ciemniejsze, możemy nakładać na nie kompres nasączony kawą, albo naparem z pokrzywy. Taki okład wzmocni, przyciemni, odżywi oraz przyspieszy wzrost brwi. Podobnie jak w przypadku olejku rycynowego, brwi smarujemy przed udaniem się do łóżka. By kompres przyniósł efekty, warto robić to codziennie przez miesiąc do trzech miesięcy.

Olej kokosowy

Również olejek kokosowy wpływa stymulująco na mieszki włosowe i przyspiesza ich wzrost. Wszystko to zasługa grupy cząsteczek tłuszczu występujących w nim. Od długiego czasu uważany jest za najzdrowszy z olejów. Olejek kokosowy sprawi również, że nasze brwi będą ciemniejsze. Pielęgnację brwi wykonajmy wieczorem, wcierając olejek we włoski. 

Serum

Domowe serum wykonać możemy łącząc ze sobą olej kokosowy, olej rycynowy oraz olej ze słodkich migdałów. Taka mieszanka przyczynia się do szybszego wzrostu nowych włosków. Do takiego specyfiku możemy dodać też 2 kapsułki witaminy E. Mieszamy go w słoiczku, a następnie nakładamy go na brwi przed snem. 

Pamiętaj, że kuracja nie przyniesie efektów od razu, podobnie jak inne zabiegi związane z dbaniem o urodę i ten wymaga czasu. 

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

JAK SUROWE WYCHOWANIE WPŁYWA NA DZIECKO?

Surowe, twarde wychowanie dziecka uznawane było niegdyś za odpowiednie. Wydawało się, że dziecko, któremu nie pozwalano na swobodę, będzie w przyszłości bardziej samodzielne i silne psychicznie. Dzisiejsze badania pokazują, że nic bardziej mylnego. Dzieci wychowywane w ten sposób bardziej narażone są na zaburzenia psychiczne oraz spadek samooceny!

Czytaj więcej