WomanMagazine.pl

Wiosenne nowości od wydawnictwa Dwie Siotry

Uwielbiamy książki dla dzieci - zwłaszcza jeśli poza mądrą i ciekawą treścią, okraszone są także świetnymi ilustracjami. Bardzo dba o to wydawnictwo Dwie Siostry. Przedstawiamy ich wiosenne nowości, a przy okazji zapowiadamy recenzje trzech pozycji!

Standard Post with Image

 

„Ture Sventon w Paryżu" Åke Holmberga z ilustracjami Svena Hemmela to kolejna zagraniczna przygoda najsprytniejszego ze szwedzkich detektywów!

Bogata amerykańska dama przyjeżdża do Francji, by kupić przyjemny zameczek na lato. Następnego dnia po zakupie po zamku nie ma śladu, a biuro pośrednika jakby zapadło się pod ziemię. To sprawa dla Ture Sventona!

Premiera: 10 kwietnia

 

„Rok, w którym nauczyłam się kłamać" Lauren Wolk to wielokrotnie nagradzana poruszająca powieść dla młodzieży o złu, fałszywym oskarżeniu i samotnej walce w obronie sprawiedliwości, porównywana ze słynnym „Zabić drozda" Harper Lee.

Jesienią 1943 roku spokojny świat pensylwańskiej wsi przestaje być dla Annabelle bezpiecznym miejscem. Pewnego ranka w szkole pojawia się nowa uczennica, brutalna i złośliwa Betty. Anabelle staje się ofiarą jej prześladowania i intryg. A gdy ma się dwanaście lat, nie jest łatwo stawić czoła złu, które nagle czai się tak blisko...

Premiera: 17 kwietnia

 

„MAPY. Edycja fioletowa" Aleksandry i Daniela Mizielińskich - nowe, piękne, jeszcze bardziej rozszerzone wydanie bestsellerowego atlasu, który podbił świat. Zawiera mapy 66 krajów – o 24 więcej niż edycja niebieska i o 8 więcej niż edycja pomarańczowa.

 

„MAPY, których nie masz" Aleksandry i Daniela Mizielińskich - gratka dla posiadaczy niebieskiej wersji "Map"! Dodatek do podstawowego wydania książki, zawierający mapy 24 krajów dołączonych do atlasu w wydaniach rozszerzonych.

Jeśli masz już podstawowe (niebieskie) wydanie map, kup „Mapy, których nie masz", by uzupełnić je o mapy krajów narysowane do wydań rozszerzonych.

Premiera: 17 kwietnia

 

„Tajemnice Dzikiego Boru" Tonke Dragt – kontynuacja „Listu do króla" – trzymającej w napięciu klasycznej powieści rycerskiej dla młodych czytelników.

Wiosną rycerz Rystridyn miał wrócić z Dzikiego Boru. Nie wrócił. Podobno widziano go w zamku Islan, podobno wyruszył do Kraju Delty. Podobno wszyscy jego towarzysze zginęli...

Tiuri postanawia zbadać, co się stało i wraz ze swoim przyjacielem Piakiem zapuszcza się w mroczne ostępy Dzikiego Boru.

Premiera: 30 kwietnia

 

„Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków" Andrzeja Federowicza z ilustracjami Jacka Ambrożewskiego i Zosi Frankowskiej to zbiór pasjonujących opowieści o niezwykłych wyprawach polskich podróżników od średniowiecza do współczesności.

Przed wami historie słynnych polskich podróżników i ich niesamowitych wypraw. Wśród bohaterów książki są zesłańcy i piraci, badacze i awanturnicy, sportowcy i dziennikarze. Od średniowiecznego mnicha Benedykta Polaka, przez legendarnego Maurycego Beniowskiego, Leonida Teligę, Tony'ego Halika i Jerzego Kukuczkę, po Marka Kamińskiego i Aleksandra Dobę.

Premiera: 8 maja

 

„Zwierzaki cudaki" Bibi Dumon Takwznowienie pasjonującej książki o najciekawszych i najbardziej zadziwiających zwierzętach żyjących na ziemi.

Jak wygląda jak? Czy latająca ryba ma skrzydła? Po co zebrze paski? Z czego strzela strzel bombardier? Czy jaszczurka Jezusa Chrystusa jest święta?

Bibi Dumon Tak opisuje zwierzęta z lekkością, werwą i poczuciem humoru, zamieniając solidną porcję przyrodniczej wiedzy w pasjonujący zbiór barwnych zwierzęcych portretów.

Otrzymała za tę książkę prestiżową holenderską nagrodę literacką Zilveren Griffel (Srebrny Rysik).

Premiera: 22 maja

 

„Zwierzaki zwyklaki" Bibi Dumon Tak - kontynuacja „Zwierzaków cudaków". Czterdzieści krótkich tekstów o zwykłych niezwykłych zwierzętach.

Po co jeż smaruje się śliną? Ile serc ma dżdżownica? Czemu królik je własną kupę? Co dodaje mrówkom skrzydeł? Jak rozmawiają śledzie? Czy da się rozśmieszyć szczura?

Mysz, komar, ślimak, sikorka, biedronka. To zwierzęta, które często widujemy, najzwyklejsze w świecie – a mimo to zupełnie niezwykłe. Każde z nich ma w sobie coś zaskakującego.

Premiera: 22 maja

 

Na naszym stosiku recenzenckim czekają na opisanie wrażeń czytelniczych trzy pozycje wydawnictwa Dwie Siostry: "Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu", "Ture Sventon w Paryżu" oraz "Mapy, których nie masz". Już niedługo pojawią się ich recenzje!

Podobne artykuły

Jesienne propozycje dla dzieci Wydawnictwa Dwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało na te jesień moc wspaniałych nowości książkowych dla dzieci. Jesteście ciekawi czym tym razem nas zaskoczy?

Czytaj więcej

Anna Jaworska w trakcie pandemii wydała dwie książki kucharskie

Autorka bloga MumMe tłumaczy, że na początku pandemii odczuwała strach i niepokój. Nie czuła się bezpiecznie i martwiła się o zdrowie swojej rodziny. Jednak wraz z upływem kolejnych miesięcy coraz bardziej przyzwyczajała się do niecodziennej sytuacji.

Czytaj więcej