WomanMagazine.pl

Jesienne propozycje dla dzieci Wydawnictwa Dwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało na te jesień moc wspaniałych nowości książkowych dla dzieci. Jesteście ciekawi czym tym razem nas zaskoczy?

Standard Post with Image

Wydawnictwo Dwie Siostry powstało ponad dziesięć lat temu. Zostało założone z potrzeby serca, w oparciu o intuicję i wiarę w to, że można w Polsce wydawać fantastyczne książki dla dzieci. I rzeczywiście książki, które znajdziemy w ich katalogu zachwycają. Wiele z nich zdobyło cenne nagrody, nie tylko w  Polsce, ale i za granicą. Ich książki przetłumaczono już na ponad 30 języków.

Co wyróżnia książki wydawnictwa Dwie Siostry? Nieszablonowość i wielki pokłon w stronę ilustracji. Te książki są po prostu przepięknie wydane. Stąd pokochały je nie tylko dzieci, ale także dorośli.

Jesienne nowości i zapowiedzi Wydawnictwa Dwie Siostry:

Drzewo życzeń
Katherine Applegate
ilustracje: Sara Olszewska
tłumaczenie: Małgorzata Glasenapp
premiera: 3 października
Zabawna, głęboka i ciepła historia o inności i tolerancji, opowiedziana z zaskakującej perspektywy. Może drzewa nie umieją żartować, ale bez wątpienia potrafią opowiadać historie. Tę opowiada pewien dwustuletni dąb. Jest drzewem życzeń – co roku ludzie ozdabiają go skrawkami papieru, przywieszkami, kawałkami tkanin, sznurkami, od czasu do czasu nawet skarpetkami. Każda taka ozdoba to czyjeś marzenie. Mogłoby się wydawać, że tego drzewa już nic nie zaskoczy. Ale pewnego dnia do jednego z domów przy jego ulicy wprowadza się nowa rodzina – i niedługo potem dąb zaczyna się zastanawiać, czy nie widział jednak zbyt wiele.

Nić Ariadny.
Mity i labirynty
Jan Bajtlik
premiera: 17 października
Wielkoformatowy album, w którym efektownie narysowane labirynty wprowadzają czytelników w świat mitów i kultury starożytnej Grecji. Ta książka pełna jest ścieżek i opowieści. Każda z ogromnych ilustracji zaprasza do zabawy w poszukiwanie właściwej drogi na kolejną stronę, przedstawiając przy okazji wybrane wątki najsłynniejszych mitów greckich. Przechodząc przez kolejne labirynty, spotkacie Heraklesa, Minotaura, Argonautów, Odyseusza, Syzyfa, piękną Helenę i wiele innych legendarnych postaci; odwiedzicie też olimpiadę, teatr grecki czy ateński Akropol.

Kropka z Błędem
Anna Taraska
ilustracje: Daria Solak
premiera: 10 października
Dowcipna opowieść o przygodach znaków przestankowych Kropka mieszka w zeszycie w trzy linie. Ma starszą siostrę Kreskę, którą rodzice zamierzają wysłać na studia myślnicze. Ona sama po wakacjach pójdzie do szkoły, ale na razie spędza czas na zabawach z kudłatym Błędem, który kiedyś przyplątał się na jej stronę. Jednak pewnego dnia Błąd znika, a zrozpaczona Kropka wyrusza na poszukiwania. Co spotka ją podczas pełnej przygód wędrówki przez karty zeszytów i książek?

Zwierzyniec.
Okazy wybrane
Maciej Byliniak
wybór ilustracji i projekt graficzny: Ewa Stiasny
premiera: 24 października
Niezwykły album dla małych i dużych miłośników przyrody i sztuki W tej książce wizerunki zwierząt stworzone przez polskich artystów różnych dziedzin, estetyk i czasów
zyskują nowe życie. Namalowane, narysowane, wyrzeźbione i utkane zwierzęta stają się bohaterami opowiadań i wierszy – a jednocześnie tworzą wyrazistą kolekcję ukazującą bogactwo i różnorodność polskiego dziedzictwa artystycznego.

Odpowiedz mi!
Dzieci pytają o intymne sprawy

Katharina von der Gathen
ilustracje: Anke Kuhl
premiera: 24 października
99 autentycznych dziecięcych pytań o intymne sprawy, 99 przystępnych i wyważonych odpowiedzi – i 99... naprawdę śmiesznych ilustracji. Katharina von der Gathen, niemiecka edukatorka seksualna, prowadzi zajęcia z wychowania seksualnego dla dzieci i młodzieży. W „Odpowiedz mi!” zebrała odpowiedzi na pytania, które zadawali jej uczniowie szkół podstawowych. Dlaczego ciało jest takie ważne? Czy można nie dojrzewać? Czy to przykre mieć okres? Dlaczego ludzie się całują? Czy seks jest zabawny? Czy dziecko w brzuchu może puszczać bąki? Co to jest cesarskie cięcie? Czy to wstyd uprawiać seks? Katharina von der Gathen na wszystkie pytania odpowiada wyczerpująco i rzetelnie, ale w sposób dostosowany do dziecięcej wrażliwości.

Czarna książka
Rita Kaczmarska
premiera: 17 października
Przewrotna książka dla małych i dużych. O ciemności, o tym, co może się w niej czaić –
i o oswajaniu strachu. Czarna, czarna noc, a w tej czarnej, czarnej nocy – czarna, czarna góra, a na tej czarnej, czarnej górze – czarny, czarny las, a w tym czarnym, czarnym lesie – czarna, czarna chata... I co dalej? W ciemności znajome kształty stają się przerażające, po kątach przemykają groźne cienie, a najstraszniejsze jest to, czego nie widać... A może właśnie wcale nie takie straszne?

Podróżnicy.
Wielkie wyprawy Polaków

Andrzej Fedorowicz
ilustracje: Jacek Ambrożewski
premiera: 31 października
Zbiór pasjonujących opowieści o niezwykłych wyprawach polskich podróżników od średniowiecza do czasów współczesnych. W nieznane i dookoła świata. Na najwyższe szczyty i niedostępne bieguny. Przez bezkresne oceany i bezludne pustkowia. Polacy od wieków podróżują po lądach i morzach, zapuszczając się w najdalsze zakątki naszej planety. Przed wami historie słynnych polskich podróżników i ich niesamowitych wypraw.
Wśród bohaterów książki są zesłańcy i piraci, badacze i awanturnicy, sportowcy i dziennikarze. Od średniowiecznego mnicha Benedykta Polaka, przez legendarnego Maurycego Beniowskiego, Leonida Teligę, Tony’ego Halika i Jerzego Kukuczkę, po Marka Kamińskiego i Aleksandra Dobę.

Bystrzak
Marie-Aude Murail
tłumaczenie:
Bożena Sęk
premiera: 24 października
Pełna humoru powieść dla młodzieży o chłopakach, dziewczynach i pewnym niezwykłym starszym bracie. Kleber ma 17 lat i właśnie przeniósł się do Paryża. Nie może się doczekać, aż znajdzie mieszkanie, pójdzie do nowej szkoły i zacznie umawiać się z dziewczynami. Jest tylko jeden kłopot. Kłopot, który nie rozstaje się z pluszowym królikiem, lubi szukać dzidzików ukrytych w tefelonie i umie bardzo szybko liczyć („jeden, dwa, trzy, cztery, be, dwanaście”). Ma ksywę Bystrzak, 22 lata i umysł trzyletniego dziecka. To starszy brat Klebera, którym ten obiecał się opiekować, by wyciągnąć go
z zamkniętego zakładu dla upośledzonych umysłowo... „Bystrzak” otrzymał wiele nagród, w tym prestiżową Deutscher Jugendliteraturpreis przyznaną przez jury młodzieżowe.

My dwie, my trzy, my cztery
Sarah Crossan
tłumaczenie: Małgorzata Glasenapp
premiera: 7 listopada
Poruszająca opowieść o tęsknocie, przywiązaniu i odpowiedzialności.Kiedy jej matka wraca po 11 latach nieobecności, Apple nie posiada się ze szczęścia. Wreszcie będzie miała kogoś, kto rozumie, co to znaczy być nastolatką – nie to co babcia. Ale jej największe marzenie spełnia się nie całkiem tak, jak sobie wyobrażała. Wkrótce Apple zaczynie się zastanawiać, kto tu się kim tak naprawdę opiekuje.

Hedwiga i Maks-Olof
Frida Nilsson
ilustracje: Anke Kuhl
tłumaczenie: Barbara Gawryluk
premiera: 14 listopada
Druga część skrzącej się łobuzerskim dowcipem opowieści o rezolutnej dziewczynce. Hedwiga ma 8 lat. Mieszka w małym czerwonym domku z rodzicami, psem, dwoma kotami i tysiącem pająków, które siedzą w piwnicy i tylko czekają, żeby wejść jej pod koszulkę. Najbardziej na świecie chciałaby mieć konia. Jej koleżanka Ellen dostała od rodziców kucyka. A co dostała Hedwiga? Maksa-Olofa – osła! „Połowa dzieciaków w tym kraju ma konie – mówi tata – ale osła na pewno mało kto”. Tylko że tata nic nie rozumie. W szkole dzieci chwalą się końmi, nie osłami. Hedwiga nienawidzi Maksa-Olofa. Ale wszystko się zmieni, kiedy osioł zniknie.

Znaki ciszy
Rasa Jančiauskaitė
premiera: 14 listopada
Ekspresyjnie zilustrowana książka obrazkowa wprowadzająca czytelnika w świat niesłyszących.Poznajemy go poprzez krótkie autobiograficzne opowieści osób doświadczających na różne sposoby głuchoty. Ich historie skupiają się na doświadczeniach z dzieciństwa, ukazując głuchotę raczej jako odmienny sposób życia i utrzymywania relacji z innymi, niż jako niepełnosprawność. „Znaki ciszy” oddają głos tym, których nie słyszymy na co dzień, i zachęcają do tego, by poznać ich bliżej. Projekt książki zdobył główną nagrodę jury wydawniczego oraz wyróżnienie jury międzynarodowego w konkursie na projekt książki ilustrowanej JASNOWIDZE 2016.

Ture Sventon w Londynie
Åke Holmberg
ilustracje: Sven Hemmel
tłumaczenie: Justyna Czechowska
premiera: 14 listopada
Czwarty tom serii o przygodach detektywa Sventona – po raz pierwszy po polsku! Lord Hubbard mieszka w Londynie. Przez ostatnich sto lat w jego domu nie działo się nic niepokojącego. Ale pewnego dnia Hubbard zauważył jakąś skradającą się tajemniczą postać. Panna Polly, jego kotka, zaczęła od czasu do czasu syczeć – a robi to tylko na widok nieprzyjemnych obcych typów. Lord Hubbard postanawia wezwać ze Sztokholmu prywatnego detektywa Sventona. W gęstej londyńskiej mgle trudno zobaczyć własną dłoń, a co dopiero kogoś wytropić. Czy Sventonowi uda się rozwiązać zagadkę?

Sto godzin nocy
Anna Woltz
tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
premiera: 28 listopada
Zbuntowana nastolatka, burza emocji i Nowy Jork pogrążony w ciemności. Wciągająca
powieść dla młodzieży o ucieczce, dojrzewaniu i bliskości w obliczu zagrożenia. Gdy 14-letnia Emilia dowiaduje się, że jej ojciec zrobił coś okropnego, postanawia zostawić za sobą wszystko: rodzinny Amsterdam, beznadziejnych rodziców i całe dotychczasowe życie – i uciec do Nowego Jorku. Wszystko ma dokładnie zaplanowane. Bilet na samolot – kupiony. Mieszkanie – wynajęte przez internet. Mapa metra – wydrukowana. Ale na miejscu nic nie idzie zgodnie z planem. Mieszkanie, które wynajęła, nie istnieje, a do miasta zbliża się niszczycielski huragan Sandy. Razem z dwoma przypadkowo poznanymi chłopakami i pewną odważną małą dziewczynką Emilia przygotowuje się na uderzenie żywiołu.

Wszystko na mapie. Puzzle
Aleksandra i Daniel Mizielińscy
premiera: 21 listopada
Puzzle nawiązujące do bestsellerowej książki
„Mapy”.
Na wielkiej mapie świata przedstawione zostały zwierzęta, pojazdy (w tym tradycyjne łodzie różnych kultur oraz statki i samoloty słynnych odkrywców i podróżników), zabytki, potrawy oraz obiekty i aktywności charakterystyczne dla poszczególnych regionów naszego globu. Każdy z tych elementów jest podpisany oraz usytuowany w miejscu, w którym faktycznie występuje lub z którym jest związany. Podpisane zostały także wszystkie państwa, kontynenty i oceany świata, a także najważniejsze morza i wyspy.

Mały pokój z książkami
Eleanor Farjeon
ilustracje: Edward Ardizonne
tłumaczenie: Hanna Januszewska, Ewa Rajewska
premiera: 5 grudnia
Kultowy zbiór opowiadań po raz pierwszy w pełnej wersji – uzupełniony o 9 tekstów pominiętych w poprzednich polskich wydaniach 27 mądrych i dowcipnych opowieści, pełnych cudów i szaleństw. O zwykłych ludziach, potężnych (i czasem strasznie niemądrych) władcach, rezolutnych służących, rozkapryszonych królewnach, zdolnych,
ale niedocenianych krawcowych, młodych chłopcach, starych zrzędach i złotej rybce, która chciała poślubić Księżyc.

Wydawnictwo Dwie Siostry

 

Podobne artykuły

GOjump – NOWA FORMA ROZRYWKI DA DZIECI I RODZICÓW!

Nowoczesny park trampolin to atrakcyjna forma rozrywki dla całej rodziny! To wyskokowa alternatywa dla kina czy lodów. To pełna adrenaliny zabawa dla dorosłych i dzieci, już od 4 roku życia!

Czytaj więcej

Czy joga jest dla dzieci? – wywiad z Emilią Burkiewicz

Czy dzieci mogą praktykować jogę? Czy zajęcia różnią się od tych dla dorosłych? Czy zajęcia z jogi i uważności mają szansę zawitać w przedszkolach i szkołach - o tym rozmawiamy z Emilią Burkiewicz, certyfikowaną nauczycielką jogi dziecięcej.

Czytaj więcej