WomanMagazine.pl

MUSZYNIANKA DLA POLSKICH PRZEDSZKOLI

Przedszkole jest miejscem, w którym dzieci rozpoczynają swoją edukację, dowiadują się, jak należy postępować i uczą się zachowań społecznych. To także miejsce służące do popularyzowania prawidłowych wzorców zdrowego życia. Muszynianka doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego powstała Akcja Strefa Zdrowia Muszynianki – program edukacyjny skierowany do dzieci i ich opiekunów z całej Polski!

Standard Post with Image

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym, jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat” – pisał Robert Fulghum, pisarz. Nie szkoła średnia, czy studia, które przynosiły już tylko wiedzę specjalistyczną, a zwykłe dziecięce przedszkole, w którym autor dowiedział się, jak należy postępować godnie i odpowiedzialnie, żeby:

 „dzielić wszystko,
postępować uczciwie,
nie bić innych,
odkładać na miejsce każdą znalezioną rzecz,
sprzątać po sobie,
nie brać nic, co do mnie nie należy,
powiedzieć »przepraszam«, jeśli się kogoś uraziło,
myć ręce przed jedzeniem,
[…] śpiewać, i tańczyć, i bawić się, i codziennie trochę popracować,
po południu zdrzemnąć się!”

I ta wiedza zostanie z nim na zawsze. To „przykazania” umożliwiające funkcjonowanie pośród ludzi, wobec wzajemnego szacunku, wsparcia i nienagannego wychowania, a przedszkole jest miejscem, w którym zaczynają się kształtować zachowania społeczne dzieci, w którym poznają świat, wartości, idee, kształtują swój światopogląd, uczą empatii, poszukują swojego miejsca w życiu, smakują świata!

Nawiązując do przemyśleń Fulghuma i siły oddziaływania grupy rówieśniczej, stworzona została Akcja Strefa Zdrowia Muszynianki, mająca na celu edukację dzieci przedszkolnych i ich opiekunów pod względem dbałości o zdrowe nawyki żywieniowe najmłodszych, prowadzące do zdrowego i szczęśliwego dzieciństwa.

W trakcie I edycji Akcji specjaliści pokażą, jak wcielać w życie zasadę Life Balance, jak odróżnić zdrowe jedzenie od niezdrowego, jak dbać o fizyczną i duchową sferę życia i jak funkcjonować w zgodzie z naturą. To wszystko poprzez zabawę. Już od najmłodszych lat warto pokazywać maluchom wzorce zachowań, które w przyszłości pozytywie wpłyną na ich rozwój i życie. Najlepiej to robić w grupie rówieśniczej, która stanowi doskonałe podłoże do realizacji celów edukacyjnych. Wspólnie wychowamy zdrowe pokolenie młodych ludzi!

Do Akcji zostaną zaproszone przedszkola z całej Polski, posiadające na stronie www adres mailowy do kontaktu.

Z przyjemnością informujemy, że Woman Magazine objął patronatem medialnym Akcję Strefa Zdrowia Muszynianka!

 

Podobne artykuły

Czy joga jest dla dzieci? – wywiad z Emilią Burkiewicz

Czy dzieci mogą praktykować jogę? Czy zajęcia różnią się od tych dla dorosłych? Czy zajęcia z jogi i uważności mają szansę zawitać w przedszkolach i szkołach - o tym rozmawiamy z Emilią Burkiewicz, certyfikowaną nauczycielką jogi dziecięcej.

Czytaj więcej

Książeczki sensoryczne - doskonały prezent dla malucha

Każda z nas chciałaby, aby jej dziecko rozwijało się jak najlepiej, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby tak właśnie było. Jednym ze sposobów wspierania rozwoju naszego dziecka są książeczki sensoryczne.

Czytaj więcej