WomanMagazine.pl

Dlaczego potrzebujemy wakacji?

Co prawda, najpewniej nikogo nie należy przekonywać do tego, by udał się na urlop lub wyjechał na wymarzone wakacje, jednak posłużmy się naukowymi dowodami, które pozwolą nam udowodnić dlaczego warto, a nawet należy jechać na wakacje.

Standard Post with Image

Dla zdrowia fizycznego

Abyśmy mogli cieszyć się szczęściem i zdrowiem konieczny jest odpoczynek. Nawet czterodniowa przerwa od pracy sprawia, że poziom stresu spada i poprawiają się parametry zdrowotne. Zaś dwutygodniowe wakacje dają prawdziwy zastrzyk energii. Brak odpoczynku podnosi ryzyko zachorowania na choroby układy krążenia, co wiąże się między innymi z poziomem stresu, który jest często nierozerwalnie połączony z pracą. W czasie wakacji lepiej sypiamy, ponieważ wolny czas pozwala uregulować sen i dostosować go do naszych potrzeb. Dlatego na ile to możliwe, postarajmy się w czasie wakacji nie używać budzika. 

Dla zdrowia psychicznego 

Tydzień wolnego pozwala nam nabrać większej świadomości tego, co się dzieje wokół nas. Skraca się też nasz czas reakcji na bodźce wokół nas. Odpoczynek wpływa również na ilość zapamiętywanych przez nas informacji, zwiększając zasób wiedzy, którą jesteśmy w stanie przyswoić. Wakacyjne kursy mogą być więc wyjątkowo skuteczne. Wraz z koncentracją rośnie też nasza kreatywność, brak listy zadań do wykonania pozwala robić, to czego pragniemy. Uwolniony od obowiązków mózg wpada na różne pomysły i wymyśla kreatywne sposoby spędzania czasu. 

Na urlop marsz!

Jeśli jesteśmy przemęczeni, czujemy nieustanne bóle głowy, mamy problemy ze snem i z żołądkiem, to znak, że potrzebujemy odpoczynku. Urlop pozwala naładować baterie i podnieść wydajność w pracy. Wakacje pozwalają odnowić zapasy energetyczne naszego organizmu, które eksploatujemy każdego dnia. Bez urlopu z czasem będziemy coraz bardziej przemęczeni i mniej produktywni. Skutkuje to rozdrażnieniem, sennością albo bezsennością. Oderwanie od codziennej pracy pozwoli dokonać regeneracji i lepiej funkcjonować. 

Czy ktoś jeszcze wątpi, że urlop to nie tyle przyjemność, ale konieczność?

Podobne artykuły

DLACZEGO WARTO SIĘ WSPINAĆ?

Wspinaczka to sport wytrzymałościowy. Żeby zacząć, wystarczy znaleźć kogoś, kto nas pokieruje na początku naszej przygody. Potem już pójdzie jak z płatka! Ale czy zawsze? Jedno jest pewne – z pewnością warto spróbować!

Czytaj więcej

DLACZEGO TRZEBA CZYTAĆ DZIECKU OD NAJMŁODSZYCH LAT

To, że czytanie książek jest jedną z najbardziej wartościowych rzeczy, jaką możemy zainteresować dziecko, jest oczywiste. Trzeba to robić. Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Woman Magazine szybko je rozwieje!

Czytaj więcej