WomanMagazine.pl

DLACZEGO WARTO SIĘ WSPINAĆ?

Wspinaczka to sport wytrzymałościowy. Żeby zacząć, wystarczy znaleźć kogoś, kto nas pokieruje na początku naszej przygody. Potem już pójdzie jak z płatka! Ale czy zawsze? Jedno jest pewne – z pewnością warto spróbować!

Standard Post with Image

Wspinaczka to jeden z najpiękniejszych sportów. Z jednej storny rzeźbimy ważne partie ciała, wystawiamy nasze ciało na próbę wytrzymałościową, ćwiczymy siebie... Z drugiej wspinając się, podziwiamy piękno okolicznego krajobrazu i obcujemy z naturą - czy nie brzmi to jak bajka?

Mamy dwie opcje: pierwszą z nich jest udanie się na ściankę wspinaczkową, kiedy nie mamy za wiele czasu na dłuższy wyjazd, a zależy nam na tego typu aktywności, druga z nich to wyjechanie za miasto i przebywanie na łonie natury - wybór zależy od nas, od czasu i od nadażających się okoliczności.

Jeśli jesteśmy szczęściarzami i udało nam się skorzystać z opcji drugiej, pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu. Nie wystarczy krótka rozgrzewka przed - tutaj trzeba zasięgnąć rady osób bardziej doświadczonych, które pokierują nami we właściwą stronę, co pozwoli uniknąć wszelkich urazow i nieoczekiwanych wypadków.

Wspinaczka górska to z jednej strony estetyka otaczającego nas krajobrazu, z drugiej ćwiczenie ciała - trening wytrzymałościowy - sprawdzenie siebie.

Jesteś na to gotowa? Zasięgnij rady osób bardziej doświadczonych i przekonaj się sama!

 

Podobne artykuły

Opieka Osób starszych Niemcy

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, żeby pracować jako opiekunka osób starszych?

Od kilkunastu lat obserwujemy proces starzenia się społeczeństwa, szczególnie w zachodniej i północnej Europie. Niemcy i Skandynawowie, pomimo dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej, borykają się z brakiem wystarczającej liczby opiekunów osób starszych w stosunku do rosnącego zapotrzebowania. To otwiera szansę przed Polkami i Polakami, którzy dysponują odpowiednim przygotowaniem do zawodu.

Czytaj więcej

CZY WARTO BYĆ MIŁYM?

Jak często tłumisz swoje prawdziwe emocje, bo nie chcesz kogoś urazić, albo pomagasz, jak tylko możesz, bo czujesz, że powinnaś? Czy jest to konstruktywne i uzasadnione, jeśli Ty na tym tracisz? Zobacz, jak poradzić sobie z problemem bycia nadmiernie miłą!

Czytaj więcej