WomanMagazine.pl

DLACZEGO WARTO SIĘ WSPINAĆ?

Wspinaczka to sport wytrzymałościowy. Żeby zacząć, wystarczy znaleźć kogoś, kto nas pokieruje na początku naszej przygody. Potem już pójdzie jak z płatka! Ale czy zawsze? Jedno jest pewne – z pewnością warto spróbować!

Standard Post with Image

Wspinaczka to jeden z najpiękniejszych sportów. Z jednej storny rzeźbimy ważne partie ciała, wystawiamy nasze ciało na próbę wytrzymałościową, ćwiczymy siebie... Z drugiej wspinając się, podziwiamy piękno okolicznego krajobrazu i obcujemy z naturą - czy nie brzmi to jak bajka?

Mamy dwie opcje: pierwszą z nich jest udanie się na ściankę wspinaczkową, kiedy nie mamy za wiele czasu na dłuższy wyjazd, a zależy nam na tego typu aktywności, druga z nich to wyjechanie za miasto i przebywanie na łonie natury - wybór zależy od nas, od czasu i od nadażających się okoliczności.

Jeśli jesteśmy szczęściarzami i udało nam się skorzystać z opcji drugiej, pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu. Nie wystarczy krótka rozgrzewka przed - tutaj trzeba zasięgnąć rady osób bardziej doświadczonych, które pokierują nami we właściwą stronę, co pozwoli uniknąć wszelkich urazow i nieoczekiwanych wypadków.

Wspinaczka górska to z jednej strony estetyka otaczającego nas krajobrazu, z drugiej ćwiczenie ciała - trening wytrzymałościowy - sprawdzenie siebie.

Jesteś na to gotowa? Zasięgnij rady osób bardziej doświadczonych i przekonaj się sama!

 

Podobne artykuły

Opieka Osób starszych Niemcy

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, żeby pracować jako opiekunka osób starszych?

Od kilkunastu lat obserwujemy proces starzenia się społeczeństwa, szczególnie w zachodniej i północnej Europie. Niemcy i Skandynawowie, pomimo dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej, borykają się z brakiem wystarczającej liczby opiekunów osób starszych w stosunku do rosnącego zapotrzebowania. To otwiera szansę przed Polkami i Polakami, którzy dysponują odpowiednim przygotowaniem do zawodu.

Czytaj więcej

Botox - jak się do niego przygotować?

Zmarszczki mimiczne mogą być poważnym problemem. Teraz można się go pozbyć – wybierz botox! Ze względu na swoją specyfikę zmarszczki mimiczne są niemalże niemożliwe do usunięcia z wykorzystaniem popularnych kosmetyków. Jest jednak sposób na ich usunięcie – to botox, czyli inaczej toksyna botulinowa, z której skorzystamy w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Czytaj więcej