WomanMagazine.pl

Dlaczego warto odwiedzać ciucholandy?

Kiedyś mówiono o nich ze wstydem, dzisiaj zyskują coraz większą popularność! W second handach ubierają się nawet gwiazdy! Dlaczego warto do nich zaglądać?

Standard Post with Image

Świetne ubranie nie musi być drogie

To pierwsza i chyba najważniejsza zaleta ciucholandów, możemy tam znaleźć prawdziwe, markowe perełki w atrakcyjnych cenach. Ciucholandy to doskonała alternatywa dla rodziców, którzy bardzo często co roku muszą zmieniać garderobę swojego dziecka oraz osób, które co sezon chcą przewietrzyć swoją szafę. Jeśli również do nich należysz, to ciucholand jest doskonałą opcją!

W ciucholandzie możemy znaleźć też oryginalne dodatki, które pozwolą nam podkreślić swoją indywidualność. Wszystko to sprawia, że możemy eksperymentować do woli za niską cenę. Nie zawsze nasze odwiedziny w ciucholandzie okażą się owocne, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Dzięki niskim cenom nie musisz już zastanawiać się co wybrać, albo robić sobie wyrzutów sumienia, że za dużo wydałaś, a ta bluzka nie jest ci potrzebna. 

Ekologia

Niektórzy zaopatrują się w ciucholandach ze względów etycznych. Kupując odzież używaną wprowadzamy ubrania do ponownego obiegu. Z całą pewnością możemy nazwać to recyclingiem. Dzięki temu mniej ubrań trafia na wysypiska śmieci, nie wspieramy też masowej produkcji z Dalekiego Wschodu. Często kupujemy nowe ubrania w taniej cenie mając świadomość, że niedługo i tak się zniszczą, dlatego, czy nie lepiej kupić sobie coś używanego w niskiej cenie? Na dodatek bardzo często w lepszej jakości. Kupując używane ubrania możemy zobaczyć, jak wyglądają po kilku praniach, oceniając tym samym ich jakość. Ubrania zakupione w ciucholandzie warto oczywiście wyprać przed założeniem. Możemy też użyć kilku kropel antybakteryjnego olejku eterycznego, który dodajemy do proszku do prania.

Dla chcących wyróżnić się

Używane ciuchy wcale nie muszą być niemodne, bardzo często możemy znaleźć tam ciuchy, które widzimy na wybiegach. Do buszowania w ciucholandach przyznają się nawet gwiazdy. Jeśli lubisz się wyróżniać, ciucholand jest dla ciebie. A jeśli jesteś miłośniczką ubiegłych dekad, to w ciucholandzie z całą pewnością znajdziesz sukienki czy spodnie z lat 80.

Ubrania w ciucholandzie są zazwyczaj posegregowane poprzez porę roku oraz cenę. W przypadku pór roku wiszą one w różnych częściach sklepu, zaś w przypadku cen, te wiszące na wieszakach są zazwyczaj droższe. W ciucholandzie znajdziemy w zasadzie wszystko - od bielizny po buty.

Kiedy najlepiej wybrać się do ciucholandu?

Do ciucholandu warto wybrać się w dzień dostawy lub dzień po, wtedy mamy największe szanse na znalezienie perełek, choć ubrania będą też jednocześnie najdroższe. Najpewniej będzie też tłoczno.

Kilka wskazówek

Pamiętaj, że jeśli na ciucholandzie znajdziesz zbyt szerokie ubrania, zawsze możesz zwęzić je zanosząc do krawca. Niemal w każdy mieście znajdziemy przynajmniej kilka wartych uwagi ciucholandów. Warto też podpytać naszych znajomych o adresy ich ulubionych miejsc.

Podobne artykuły

Opieka Osób starszych Niemcy

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, żeby pracować jako opiekunka osób starszych?

Od kilkunastu lat obserwujemy proces starzenia się społeczeństwa, szczególnie w zachodniej i północnej Europie. Niemcy i Skandynawowie, pomimo dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej, borykają się z brakiem wystarczającej liczby opiekunów osób starszych w stosunku do rosnącego zapotrzebowania. To otwiera szansę przed Polkami i Polakami, którzy dysponują odpowiednim przygotowaniem do zawodu.

Czytaj więcej

CZY WARTO BYĆ MIŁYM?

Jak często tłumisz swoje prawdziwe emocje, bo nie chcesz kogoś urazić, albo pomagasz, jak tylko możesz, bo czujesz, że powinnaś? Czy jest to konstruktywne i uzasadnione, jeśli Ty na tym tracisz? Zobacz, jak poradzić sobie z problemem bycia nadmiernie miłą!

Czytaj więcej