WomanMagazine.pl

SELFIE IDEALNE?

Selfie to nieodzowny element współczesnej kultury. Można powiedzieć, że zdjęcia z ręki na łokcie wdarły się do naszych aparatów. Szturmem opanowały Facebooka, Instagram i inne albumy online. Zaczęło się od spontanicznych fotek, którym z każdym błyskiem flesza, poświęca się więcej czasu.

Standard Post with Image

Jak zrobić selfie idealne?

Błysk flesza może przyćmić tylko naturalne światło! Fotografie robione w dziennym świetle, zawsze wychodzą najlepiej. Mocno oświetlona przede wszystkim powinna być twarz. Źródło głównego światła nigdy nie powinno znajdować się za plecami fotografowanej osoby.

Dobre ujęcie przysłonić może drugi plan. Chociaż selfie skupia się na twarzy, to całokształt tworzy efekt. Idealna mina, makijaż i fryzura nie zasłonią niechcianego bałaganu czy odrapanej ściany. Oczywiście te elementy mogą stać się częścią przemyślanej scenografii. Wszystko zależy od efektu, jaki autor chce uzyskać. Pamiętaj, że robiąc selfie jesteś nie tylko modelką i fotografem, ale też scenografem ;-)

Selfie-stick ułatwia pracę. Kijek do selfie jest przedłużeniem ramienia, dzięki któremu w  naszym zasięgu pojawia się nowa jakość zdjęć. Teraz kadrem można podzielić się z przyjaciółmi. Zdjęcie robione z większej odległości, pozwala więcej uchwycić. Selfie-stick są składane, więc idealnie mieszczą się w nawet małej kobiecej torebce. Takie zdjęcia obsługuje się za pomocą samowyzwalacza, technologii bluetooth lub pilota.

Krótka historia selfie-stick!

Selfie-stick nie jest wynalazkiem XXI wieku. Pierwsze produkty w tym stylu pojawiły się już pod koniec lat 50. Na początku kije do selfie były prostymi statywami, które mogły jedynie podtrzymać aparat. Dziś to bardziej złożone urządzenia, których obsługa pozostaje na szczęście dziecinnie prosta.

Podobne artykuły

Stwórz swoje idealne miejsce pracy!

Nie jest łatwo pracować w otwartej przestrzeni biurowej, w której cały czas się coś dzieje. Ciągle napływające bodźce utrudniają skupienie, zwiększają stres i sprzyjają infekcjom. Dlatego dziś podpowiemy, jak stworzyć odpowiednie miejsce pracy do swoich wymagań, by czuć się w nim swobodniej i pracować efektywniej!

Czytaj więcej

Idealne ciało po ciąży – to możliwe! – rozmowa z ekspertami

Ciąża to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. Oczekiwaniu na nowe życie towarzyszą nie tylko ekscytacja i niecierpliwość, ale często również stres… Przyszłe mamy martwią się nie tylko o to, czy poradzą sobie w opiece nad noworodkiem, ale również o to, że ich ciało po porodzie może się diametralnie zmienić…

Czytaj więcej