WomanMagazine.pl

Podły, okrutny, zły – niebawem w kinach

10 maja do kin trafi „Podły, okrutny, zły”, film opowiadający historię seryjnego mordercy Teda Bundy’ego. Losy mordercy śledziła cała Ameryka, był to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. W sieci można zobaczyć zwiastun produkcji. W rolę Teda Bundy’ego wcielił się Zac Efron.

Standard Post with Image

Bundy słynął z tego, że był mistrzem wykorzystywania swojego uroku osobistego do zdobywania zaufania kobiet. Również swojej wieloletniej dziewczyny Elizabeth Kloepfer, która długo nie chciała uwierzyć w zbrodnie swojego męża.

Film powstał na podstawie powieści Elizabeth Kendall "The Phantom Prince My Life with Ted Bundy". Produkcja opowiada o miłości Teda Bundy’ego i Elizabeth Kloepfer, która samotnie wychowywała córkę. Przez kilka lat tworzyli idealną rodzinę, ale ideał ten runął, gdy Teda aresztowano pod zarzutem popełnienia makabrycznych zbrodni. Kolejne dowody to coraz większa paranoja Liz, która rozdarta jest pomiędzy osobą, którą wydaje się, że znała, a koszmarem prawdy, który powoli do niej dociera. 

Ted Bundy był jednym z najbardziej brutalnych seryjnych morderców. Wykorzystywał swój urok, by uwodzić swoje ofiary, dwa razy uciekł spod kurateli policji. Przez ponad 4 lata swojej zbrodniczej działalności zabił ponad 20 kobiet. Za swoje przestępstwa został skazany na karę śmierci na krześle elektrycznym, wyrok wykonano 24 stycznia 1989 roku. Eksperci sądzą, że prawdziwa liczba ofiar Bundy’ergo jest większa.

Na ekranie zobaczymy Zaca Efrona, który zagra Teda Bundy’ego, zaś w rolę Elizabeth Kloepfer wcieliła się Lily Collins. W filmie zobaczymy również Jima Parsonsa, Jamesa Hetfielda czy Dylana Bakera.

Podobne artykuły

Nowy film Sebastiána Lelio z Rachel Weisz i Rachel McAdams wkrótce w kinach

Do kin trafi niebawem nowy film Sebastiána Lelio, nagrodzonego w tym roku Oscarem za "Fantastyczną kobietę". Mowa o produkcji "Nieposłuszne" z Rachel Weisz i Rachel McAdams.

Czytaj więcej

„IMPOSTOR” – jeden z najlepszych horrorów tego roku w kinach od 5 kwietnia

Horror, który wbił w fotele widzów tegorocznego festiwalu Sundance i został porównany do zeszłorocznego hitu „Dziedzictwo. Hereditary”. „Impostor” w kinach już w kwietniu

Czytaj więcej