WomanMagazine.pl

DOMOWE SPOSOBY NA OKNA BEZ SMUG

Wiosna zaczyna zalewać nasze ulice, słońce wdziera się przez okna, a zbliżające się Święta coraz bardziej widoczne na sklepowych witrynach. Zadbaj, by Wielkanoc była wyjątkowa pod każdym względem. Niech słońce zawita w Twoim domu także poprzez czyste szyby! Spokojnie, pomożemy Ci w tym!

Standard Post with Image

Może nie fizycznie, ale przedstawimy Ci domowe sposoby, dzięki którym to często nielubiane zajęcie przemieni się w efektywną czynność z efektownymi rezultatami – a smugi przestaną być Twoją zmorą! ;-)

W wielu sklepowych środkach do mycia znajdują się składniki pozostawiające ślady już podczas pierwszego deszczu. Zanim więc w ostateczności po nie sięgniesz, wypróbuj nasze porady, które są bardzo proste w przygotowaniu i oszczędzą Ci sporą dawkę cierpliwości!

 

Zanim zaczniesz… podstawowe zasady:

 1. Do mycia okien unikaj dni upalnych i mroźnych – albo preparat wyschnie na tyle szybko, że pozostaną zabrudzenia, albo zimno uszkodzi powierzchnię okna. Na nadchodzącą wiosnę przewidujemy umiarkowane ciepło, także spokojnie możemy przystąpić do działania.
 2. Przygotuj: miskę lub wiaderko, letnią wodę, wełniane ściereczki, które nie pozostawią materiału na szybie, płyn do naczyń lub ocet, miękką gąbeczkę, gumową wycieraczkę i gumowe rękawiczki.

 

Na bardzo brudne okna:

 1. W pierwszej kolejności skoncentruj się na ramach okiennych – od nich powinno się rozpocząć każde mycie okien.
 2. Przygotuj w wiaderku letnią wodę z płynem – wysycha wolniej niż gorąca, więc eliminuje smugi.
 3. Za pomocą bawełnianej ściereczki lub gąbki umyj dokładnie szybę z zabrudzeń.
 4. Powtórz tę czynność, używając ściereczkę nasączoną wodą, wytrzyj dokładnie z płynu tak, by nie pozostawić śladów piany.
 5. Do wytarcia wody miej przygotowaną gumową wycieraczkę.
 6. Wodę nagromadzoną u dołu szyby zetrzyj suchą szmatką.

 

Kolejny sposób:

 1. Do wody dodaj ocet w proporcji 9:1.
 2. Przygotowanym roztworem spryskaj szyby.
 3. Zetrzyj papierowym ręcznikiem lub suchą szmatką.
 4. Skutecznym narzędziem przy polerowaniu szyb są także pogniecione gazety, które nadają połysku.

 

Nadaj połysku!

 1. Do pięciu litrów letniej wody dodaj łyżkę octu i łyżkę alkoholu etylowego.
 2. Wymieszanym preparatem spryskaj dokładnie szybę, a następnie wytrzyj suchą szmatką.

 

HOT RADA WOMAN MAGAZINE: Przekonaj swojego mężczyznę do mycia okien! Pamiętaj o doborze kluczowych argumentów, bo w końcu nikt nie zrobi tego lepiej niż silny postawny mężczyzna... ;-)

 

Podobne artykuły

3 domowe sposoby na cellulit!

Cellulit, odwieczny wróg kobiety :) Czy Ci się podoba czy nie, możesz być szczęśliwą posiadaczką cellulitu. Niestety, lipodystrofia (czyli inaczej cellulit) może dotknąć kobiet w każdym wieku, bez względu na dietę i wagę. Co najlepsze, Panowie praktycznie nigdy nie mają problemów z cellulitem... to się nazywa sprawiedliwość!

Czytaj więcej

SPOSOBY NA LŚNIĄCY I BIAŁY UŚMIECH

W dzisiejszych czasach jest proszonym gościem wszelkich konwersacji towarzyskich, wystąpień publicznych, a także zwiększenia pewności siebie. Towarzyszy na każdym kroku i lśni, kiedy nam zabrakło już słów. Uśmiech – bo o nim mowa – to sprawa warta zainteresowania, zwłaszcza, że w dzisiejszym świecie nie potrzeba wielu pieniędzy, aby był olśniewający.

Czytaj więcej