WomanMagazine.pl

5 letnich festiwali muzycznych (i nie tylko), o których mogłaś nie słyszeć.

Masz ochotę poszaleć na koncertach? Zastanawiasz się jak spędzić weekend twórczo i aktywnie? A może jesteś fanką dobrego wina i jedzenia? Sprawdź, na którym z festiwali będziesz bawić się najlepiej!

Standard Post with Image

Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art'n'Music Festival 27-30 czerwca, Lublin, woj. lubelskie

Jak sama nazwa wskazuje, zapraszani są głównie muzycy z krajów wschodu, m.in. z Białorusi, Litwy, Armieni, czy Izraela. Impreza skupia jednak tych, którzy nie boją się muzycznych eksperymentów i których twórczość wykracza często poza ramy jednego gatunku muzycznego. Na jednym festiwalu możesz więc poszaleć w rytm indie rocka, jazzu, reggae, czy elektro. 

Oprócz koncertów impreza oferuje też pokazy kina wschodniego, premiery literackie wschodnich autorów i wystawy sztuki współczesnej. Przygotowany jest też program dla najmłodszych. Małe Inne Brzmienia pozwalają dzieciom i modzieży na udział w warsztatach edukacyjnych odkrywających przed nimi różnorodność dźwiękówi gatunków muzycznych.


Via Thea – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych,  4-6 lipca, Zgorzelec/Görlitz, Polska – woj. dolnośląskie/Niemcy – Saksonia

Festiwal ten odbywa się już od ćwierć wieku, na granicy dwóch państw, w miastach niegdyś będących jednym. W tym roku czeka nas 25. edycja, której przyświeca hasło „Best of best – 25 lat Via Thea”.  Artyści z całego świata zjeżdżają na polsko-niemiecką granicę, a ulice i place miejskie stają się sceną dla aktorów, lalkarzy, kuglarzy, akrobatów i mimów. 


Kazimiernikejszyn, 17-21 lipca, Kazimierz Dolny, woj. lubelskie

Wydarzenie bez spinki – takim hasłem promują festiwal organizatorzy wydarzenia.
I rzeczywiście, 5-dniowa impreza oferuje liczne wydarzenia relaksujące i integrujące jej uczestników. Oddechowisko (zajęcia jogi), Przyklejando (przyklejanie osobie obok karteczki z komplementem), Strefa Nudy, to tylko niektóre z atrakcji przewidzianych dla festiwalowiczów.

Na scenie muzycznej podczas tegoocznj edycji zaprezentują się m.in. The Dumplings, Bubliczki, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski i Kult. 


Festiwal Win Węgierskich/Karpackie Klimaty, 23-25 sierpnia, Krosno, woj.podkarpackie

Co roku, na jeden sierpniowy weekend Krosno zamieni się w stolicę węgierskich win. Jeśli chciałabyś wziąć udział w degustacjach pod okiem sommelierów oraz zaczerpnąć fachowych porad o robieniu własnego wina i uprawie winorośli, jedź do Krosna! Na krośnieńskim rynku oprócz picia trunków, będziesz mogła posłuchać koncertów zespołów m.in. z Węgier, Słowacji i Czech, wziąć udział w warsztatach rękodzieła, skosztować kuchni pogranicza, a w Centrum Dziedzictwa Szkła stworzyć własną, szklaną pamiątkę z festiwalu.


Pannonica Folk Festival, 29-31 sierpnia, Barcice k. Starego Sącza, woj. małopolskie

Organizowany od 7 lat Pannonica Folk Festival z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. Jeżeli słysząc piosenki Bregovicia od razu zaczynasz tupać nogą, to koniecznie jedź na Panonicę! Tym bardziej, że w tym roku festiwal zaszczyci swoją obecnością sam Goran Bregovic i jego Wedding & Funeral Band. Oprócz nich będzie też wiele innych zespołów grających energetyczną, bałkańską muzykę.

Poza tym, w wiosce festiwalowej czeka na ciebie pyszne jedzenie, stoiska z rękodziełem i mnogość warsztatów, z których na pewno wybierzesz coś dla siebie. Jeśli będziesz chciała na chwilę odciąć się od zgiełku tłumu, możesz popływać w Popradzie lub pojechać na krótką wycieczkę na Słowację.

Podobne artykuły

Diabetyk nie może jeść czekolady? To mit!

Z radością obalamy mit, mówiący o tym, że osoby z cukrzycą nie mogą jeść czekolady. Mogą, ale nie każdy rodzaj i nie w każdej ilości. Raz na jakiś czas, każdy może zjeść jedną lub dwie kostki gorzkiej czekolady. Najlepiej, gdy zawartość kakao przekracza 70%.

Czytaj więcej

Niemowlęta wrzucone do wody same nie pływają!

Woda jest przyjacielem małego dziecka – buduje w nim poczucie własnej wartości i wolności. A rodzic jest pierwszym nauczycielem, który pokazuje maluchowi świat i pozwala na prawidłowy rozwój. Kiedy warto rozpocząć naukę pływania? Już w pierwszych miesiącach życia! – przekonuje nas Natalia Wielgus, właścicielka i wieloletnia instruktorka FLOW Szkoły Pływania Niemowląt i Małych Dzieci.

Czytaj więcej