WomanMagazine.pl

PO CO NAM MEDYTACJA?

To pytanie krąży od dziejów. W czym tkwi sekret długowieczności mnichów tybetańskich odmawiających kilka razy dziennie buddyjską mantrę? I czy medytacja zarezerwowana jest tylko dla praktyk religijnych? To chwila, by zrelaksować swój umysł i poznać tajniki wewnętrznego spokoju.

Standard Post with Image

Medytacja pozwala na całkowite oczyszczenie umysłu, wprowadza nas w stan wyciszenia i uodparnia na stres. Dodatkowo usprawnia pamięć i zwiększa poziom serotoniny w mózgu. Czy jest opłacalna? Odpowiedź wydaje się jedna: zdecydowanie!

Zalet medytacji jest całe mnóstwo: oprócz wyżej wymienionych pozwala ona na obniżenie ciśnienia krwi, leczy nadciśnienie, bezsenność, łagodzi ból i zbawiennie zmienia częstotliwość fal mózgowych.

Medytacja prowadzi do powstawania kolejnych połączeń mózgowych, które są odpowiedzialne za zwalczanie stresu, empatię i pamięć. Naukowcy dowiedli także, że medytowanie sprzyja wzrostowi istoty szarej w hipokampie, wspomaga uczenie się i koncentrację!

Co jest potrzebne, aby ulepszyć swój umysł?

Trochę dobrej woli, spokojne cztery ściany (a może kocyk w cichym parku?;-)) i godzina wolnego czasu! Żyjesz w stresującym świecie? Nie poddaj mu się, ucieknij na chwilę od obowiązków, wycisz się, by móc następnie wrócić do pracy z nową energią!

 

Podobne artykuły

Maraton – po co nam te 42 kilometry?

Za miesiąc wielu sportowców i amatorów wspólnie stanie na linii startu, by rozpocząć wyczerpującą walkę z samym sobą. To właśnie udział w maratonie pokazuje nam nasze słabości, które wraz z kolejnymi kilometrami pokonujemy. To nie tylko zwykły bieg po zdrowie, to praca nad samym sobą, walka tocząca się w głowie! Taki właśnie jest maraton.

Czytaj więcej

Po co nam wolontariaty?

Wolontariat jest jedną z aktywności społecznej, która, choć bez wynagrodzenia, potrafi przynosić wiele satysfakcji i zaangażowania. To także okazja do samorealizacji. Jakie korzyści wynikają z bezpłatnego działania w trzecim sektorze? Czy warto być wolontariuszem?;-)

Czytaj więcej