WomanMagazine.pl

Szybkie randki - wady i zalety

W dzisiejszych czasach sposobów na znalezienie drugiej połówki jest mnóstwo. Jedną z opcji jest na przykład internet. Dla tych, którzy marzą jednak o połączeniu rzeczywistości z oszczędnością czasu, powstał speed dating.

Standard Post with Image

Czym jest speed dating?

Na szybkie randki zapisujemy się zazwyczaj za pośrednictwem strony internetowej, następnie otrzymujemy informacje, gdzie i o której odbędzie się spotkanie. Na speed datingu gromadzi się zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu osób. Kobiety siedzą, a mężczyźni się przesiadają. Każda z par ma kilka minut na rozmowę. Na końcu otrzymujemy kartkę z imionami osób, przy których dopisujemy adnotację tak lub nie. Jeśli druga osoba również zapisała przy nas tak - wtedy organizatorzy podadzą nam kontakt do siebie. Za spotkanie pobierana jest zazwyczaj pewna opłata.

Zalety i wady szybkich randek

Coraz częściej organizuje się spotkania, w których określa się zainteresowania oraz wiek uczestników, dzięki temu wzrasta prawdopodobieństwo, że trafimy na kogoś podobnego do nas. Speed dating jest z całą pewnością świetnym sposobem na poznanie dużej liczby osób w krótkim czasie. Jednocześnie będzie to jednak poznanie stosunkowo krótkie. Jeśli trafimy na nudnego rozmówce, zaletą jest to, że nie będziemy musieli z nim długo rozmawiać, jeśli spotkamy jednak ciekawego rozmówcę, wtedy może stać się to wadą. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, byśmy po spotkaniu przedłużyli sobie czas na rozmowę. Speed dating może być propozycją nie tylko dla osób, które szukają drugiej połówki, ale też osób, które dopiero przeprowadziły się do nowego miejsca i szukają znajomych. To też opcja dla zagospodarowania wolnego wieczoru. Jeśli podejdziemy do szybkich randek z humorem i bez zbytniego spięcia najpewniej miło spędzimy czas. Nawet jeśli nie poznamy nikogo ciekawego to i tak inwestycja czasu rzędu około 2 godzin. Nikt nie zmusza nas też do kontynuowania później jakiejkolwiek znajomości. A jeśli jesteśmy nieśmiali, to doskonały sposób na przełamanie własnych ograniczeń.

Podobne artykuły

Szybkie letnie curry od Życie Ma Smak

Danie szybkie, letnie i przyjemne? Takie właśnie jest curry z kurczakiem przygotowane przez Życie Ma Smak. Zdradzamy recepturę nieco inną niż zwykle! Przekonaj się sama ;-)

Czytaj więcej