WomanMagazine.pl

Cechy ludzi silnych psychicznie

Każda z nas chciałaby żyć lepiej i mądrzej, poznaj cechy, które charakteryzują ludzi silnych psychicznie.

Standard Post with Image

Radzą sobie z emocjami i są odpowiedzialni za siebie

Emocje, sprawiają, że zachowujemy się w określony sposób, dlatego właściwe zarządzanie nimi jest tak istotne, w przeciwnym razie, będziemy nieustannie się złościć, albo zachowywać się w sposób, w który nie chcemy się zachowywać. Bardzo często zwalamy winę za to, jak się czujemy na innych, a przecież nie mamy wpływu na ich zachowanie, dlatego weźmy pełną kontrolę za to, jak się czujemy. Jeśli czujemy się smutne, tylko od nas zależy czy nasz nastrój się poprawi. Ludzie silni psychicznie zdają sobie również sprawę, że nie ma sensu przejmować się rzeczami, na które nie mamy wpływ i nie użalają się nad sobą, jeśli uważają, że los potraktował ich niesprawiedliwie. Zrobią wszystko co w ich mocy, by poprawić swój byt. 

Są gotowi na zmiany

Zmiana jest czymś naturalnym. Nie możemy wiecznie stać w miejscu i liczyć na to, że zawsze będzie tak samo, a kłopoty nas ominą. Dlatego miejmy świadomość tego, że życie się zmienia, a my musimy radzić sobie z problemami. Zaakceptujmy upływający czas i otwórzmy się na to co przynosi nam życie. Tak właśnie robią ludzie silni psychicznie. Zdają sobie oni również sprawę z tego, że życie wymaga niekiedy podjęcia ryzyka, które bardzo często wiąże się z niepowodzeniami. Jednak bez błędów nie możemy posuwać się do przodu, dlatego musimy zaakceptować fakt, że błędy to nieodłączna część działania, które ma doprowadzić nas do sukcesu. Im częściej będziemy robić coś nowego, tym częściej będziemy popełniać błędy, wyciągajmy z nich wnioski, nie rozstrząsajmy porażek i wyciągajmy wnioski. 

Potrafią mówić nie i pilnują swoich granic

Im trudniej mówić nam nie, tym wyższe prawdopodobieństwo, że będziemy czuć stres. To wyzwanie dla wielu osób, a jednak, warto używać tego słowa, to ono pozwala nam wyznaczać nasze granice i szanować siebie. Nie powinniśmy mówić nie tylko innym, ale i sobie, gdy chcemy odpuścić sobie dietę. Osoby silne psychicznie dbają również o swoje ciało, wysypiając się i uprawiając sport. Sport sprawia, że jesteśmy sprawniejsze nie tylko fizycznie, ale i intelektualnie. Dbajmy o swoje ciało również wysypiając się. Podczas snu w organizmie zachodząc procesy, które pozwlają zregenerować nasze ciało i umysł. Ludzie silni psychicznie zdają sobie sprawę, że niewystarczająca ilość snu może skutkować trudnościami z samokontrolą i pamięcią. Wiedzą też, że nie warto chować urazy, więc nie pozwalają nieprzyjemnym sytuacjom zbyt długo na sienie wpływać.

Podobne artykuły

Urszula Dębska: Są sposoby na to, żeby przygotować się psychicznie do odważnych scen. Najważniejsze to mieć fajnego partnera

Jak podkreśla Urszula Dębska, sceny rozbierane dla wielu aktorów nie są łatwe. Niektórzy potrafią przez nie nawet zrezygnować z udziału w produkcji. Ona sama nie krępuje się przed kamerą i jak tłumaczy, jeśli ma się na planie fajnego partnera, to namiętne pocałunki lub sceny łóżkowe wychodzą niezwykle wiarygodnie.

Czytaj więcej