WomanMagazine.pl

Panowie z zarostem atrakcyjniejsi?

Naukowcy wzięli pod lupę męski zarost, by sprawdzić, jak wpływa na atrakcyjność, wyniki mogą zaskoczyć!

Standard Post with Image

Można powtarzać, że wygląd nie jest najważniejszy, a jednak to zazwyczaj on sprawia, że damy drugiej osobie szansę na to, by lepiej się poznać. Naukowcy udowodnili, że panowie z brodami są dla kobiet bardziej atrakcyjniejsi, jako partnerzy na życie. Na czym polegało badanie? Kobiety oceniały zdjęcia tych samych mężczyzn z bujnym lub średnim zarostem oraz bez zarostu. Następnie kobiety miały wskazać, która wersja jest ich zdaniem najbardziej męska, albo z kim chciałyby się związać na dłużej. Zdecydowana większośc kobiet uznała, że panowie z brodą są bardziej atrakcyjni.

Okazało się, że panowie z zarostem uznawani są za bardziej dojrzałych i odpowiedzialnych, więc również zapowiadają się na dobrego partnera. Panowie bez brody są atrakcyjni, ale nie jako kandydat na przyszłego męża. Czy istnieje jakieś uzasadnienie wyboru kobiet? Częściowo wynika to prawdopodobnie z tego powodu, że kobiety kierują się instynktem przetrwania, więc chcą wybrać najlepszego partnera. Mężczyźni z brodą mogą wykazywać silniejsze geny, więc wydają się atrakcyjniejsi. Oczywiście może być to trend ostatnich lat, ale nie zmienia to faktu, że broda odróżnia chłopców od mężczyzn.

Mężczyźni z brodą wyglądają nawet na nieco starszych niż są. Dodaje im to też powagi, broda u mężczyzn stanowi symbol wiedzy, doświadczenia i inteligencji. Przy czym najatrakcyjniejszy dla pań jest zarost średni - dziesięciodniowy. Panowie z brodą mogą być więc postrzegani przez niektórych jako mniej atrakcyjni, ale podświadomie traktowani jako lepsi ojcowie. Bujny zarost stwarza bowiem wrażenie mężczyzny obrońcy i żywiciela rodziny.