WomanMagazine.pl

ROZKWITNIJ W TAŃCU

Taniec, jak większość aktywności fizycznych, działa kojąco nie tylko na nasze ciało, ale także na umysł. Od innych sportów odróżnia go korelacja z muzyką, która zapewnia doznania estetyczne, łagodzi stres i posiada mnóstwo innych zalet. Oto sześć powodów, dla których warto tańczyć!

Standard Post with Image

1. Jest to forma rehabilitacji

Być może nie jest to odkryciem, ale w zależności od stylu tańca, jest on źródłem naszego zdrowia fizycznego. Pozwala rozruszać partie ciała, o których często nie mamy pojęcia i do których nie docieramy podczas zwykłych ćwiczeń. Z jednej strony taniec wyrabia nam kondycję, z drugiej nasze mięśnie się wzmacniają – w zależności od stopnia zaawansowania i obranej postawy ciała.

2. Piękno

Jeśli tańczymy z partnerem, to my musimy zadbać o stronę wizualną tańca, tak więc musimy nauczyć się poruszać z gracją i wdziękiem. Dzięki temu mamy szansę poczuć się naprawdę kobieco! A jeśli jeszcze u naszego boku jest ukochany mężczyzna… to nie mamy już żadnej wymówki, by nie wykorzystać tańca jako źródła wzajemnej bliskości.

3. Kontrola masy ciała

Dzięki regularnemu tańczeniu możemy spalić zbędne kalorie. Ważne jednak, aby taniec był energiczny i angażujący dużą liczbę partii ciała – tylko wtedy tkanka tłuszczowa nie zdąży się do nas przyzwyczaić.

4. Obcowanie z drugim człowiekiem

I niekoniecznie chodzi tu tylko o naszą drugą połówkę. Od naszego partnera tanecznego możemy się wiele nauczyć. Z jednej strony bardzo szybko może się pojawić różnica temperamentu, która będzie wymagała od nas dyscypliny i pójścia na pewien kompromis, z drugiej obcowanie z każdym nowym człowiekiem to nowe doświadczenie – bliskości i pewnej intymności – dozwolonej, bo w tańcu, która nie mogłaby istnieć poza nim.

5. Wyrażamy swoją osobowość

To właśnie taniec bywa miejscem, w którym możemy ukazać swoje prawdziwe oblicze. Jeśli bywa, że na co dzień nie mamy śmiałości w pewnych kwestiach, w tańcu niczego nie da się oszukać. Jest to pole, w którym nie udajemy, w którym możemy uwolnić swój temperament i odreagować codzienność.

6. W tańcu eliminujemy stres!

Wysiłek fizyczny pozwala rozładować nagromadzoną energię – zwłaszcza tę negatywną. Jeśli na co dzień przeżywasz za dużo stresu, na parkiecie pozbędziesz się go w zupełności!