WomanMagazine.pl

CO MÓWI TO, JAK SIEDZISZ?

Jak mówi francuskie przysłowie „Król śpi na plecach, mądry człowiek na boku, a bogacz na brzuchu”. Tak więc kto niczego się nie obawia, nie ma potrzeby osłaniania swoich najwrażliwszych miejsc. To, jak zachowuje się nasze ciało, może nas zdradzić niemal w każdej sytuacji – wystarczy spojrzenie, by przejrzeć rozmówcę, oczywiście przy użyciu narzędzi komunikacji niewerbalnej.

Standard Post with Image

Za mowę ciała odpowiada wiele czynników – z jednej strony może być to nastrój, z drugiej siła osobowości czy pozycja w hierarchii społecznej. Czasem jest to jedynie element wygody. O nas samych wiele może powiedzieć także sposób, w jaki siadamy. A co mówią konkretne postawy?

Kiedy siadający w rozmowie z nami znajduje się na skraju fotela lub krzesła, prawdopodobnie nie czuje się komfortowo, ani też nie jest przekonany co do słuszności sprawy, z którą przyszedł. Czyni go to mało wiarygodnym. Jeśli dodatkowo osoba pochyla się mocno do przodu, sprawia wrażenie służalczej i nie do końca godnej zaufania.

Osoby, które prezentują drugą skrajność – nadmiernie się rozsiadają i wykonują zbyt energiczne ruchy, uchodzą  za pewne siebie jedynie z pozoru. W swojej postawie szukają oparcia, którego brakuje im w osobowości.

Siedzenie w pozycji wyprostowanej świadczy o dużych pokładach energii, o opanowaniu, a także świadomości własnych możliwości.

Znaczącym może wydawać się zakładanie nogi na nogę, ale z reguły traktowane jest jedynie jako wygodna bądź bardziej elegancka pozycja. Z kolei nieustanne zmienianie nóg może być kojarzone z dużą zmysłowością. Tak więc warto zastanowić się, jakie sygnały przekazujemy światu, zwłaszcza wtedy, kiedy nasze usta milczą. ;-)

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

Jak radzić sobie z obrażalskim?

Niektórzy twierdzą, że dąsy i grymasy są domeną kobiet, co, jednak jeśli nasz partner często się obraża?

Czytaj więcej