Podróże po literaturze z Marcinem Koziołem

Autor: WomanMagazine

Niektórzy mówią, że jego „Detektywi na kółkach” to taki Dan Brown dla młodzieży, tylko że mniej przewidywalny. Pisarz z miejscem w kanonie lektur, pasjonat podróżowania, który tańczył przed samą królową Elżbietą II! Dziś Marcin Kozioł opowiada nam o swoich pasjach i zdradza, co go inspiruje przy tworzeniu literatury.

Czytaj więcej

Justyna Krawczyk: Robię to, co kocham – żyję tak, jak chcę!

Autor: WomanMagazine

Klientki płakały w przymierzalniach... Wtedy okazało się, że kreowanie wizerunku, robienie zakupów i przeglądanie szafy nie wystarczy. Trzeba było zdobyć narzędzia, które zadziałają także od wewnątrz. Udało się! Z Justyną Krawczyk, Style Coach i założycielką New Style Academy, rozmawia Woman Magazine.

Czytaj więcej

Wielki powrót Kelly Family!

Autor: WomanMagazine

Lata 90. należały do nich. Rekordy popularności, 20 milionów sprzedanych płyt i liczne nagrody zapewniły zespołowi międzynarodowy sukces. Teraz wracają!

Czytaj więcej

Dzisiaj Dzień Dziewcząt!

Autor: WomanMagazine

Dzień chłopaka, dzień mężczyzny, dzień kobiet... Czegoś Wam tutaj brakuje? Tak, obchodzimy także dzień dziewcząt. Wprawdzie nie od dawna, bo od 2011 roku, ale jest to dzień szczególny. I nie chodzi wcale o wręczanie kwiatów...

Czytaj więcej

„Twój Vincent”, którego trzeba obejrzeć!

Autor: WomanMagazine

Ambitne dzieło współczesne łączące malarstwo ze sztuką filmową podbija świat. Malarska opowieść o życiu Vincenta van Gogha już w Polsce!

Czytaj więcej

Polki w czołówce przedsiębiorczych kobiet!

Autor: WomanMagazine

W 2017 roku aż 8,1% Polek prowadzi lub zakłada nową firmę! Co ciekawe, dwa lata temu aktywnością w biznesie odznaczało się jedynie 6% kobiet.

Czytaj więcej

Arabia Saudyjska znosi zakaz prowadzenia aut przez kobiety!

Autor: WomanMagazine

26 września król Arabii Saudyjskiej, Salman ibn Abd al-Aziz wydał specjalny dekret znoszący zakaz prowadzenia aut przez mieszkanki kraju. Arabia Saudyjska była do tej pory ostatnim krajem, w którym obowiązywały tak restrykcyjne przepisy względem kobiet kierowców.

Czytaj więcej

7 filmowych propozycji na jesień

Autor: WomanMagazine

Jesienny sezon filmowy czas rozpocząć! Nadchodzące dłuższe wieczory to okazja do nadrobienia kinowych zaległości i poznania wyjątkowych historii bohaterów. Oto nasze typy! ;)

Czytaj więcej

Zmarła najbogatsza kobieta na świecie

Autor: WomanMagazine

21 września 2017 roku zmarła Liliane Bettencourt, szefowa firmy L Oreal, najbogatsza kobieta na świecie. Kim była i co było dla niej najważniejsze w życiu?

Czytaj więcej

Protezy dla syryjskich dzieci – #szansananoweżycie

Autor: WomanMagazine

W wyniku bombardowań w Syrii tysiące dzieci straciło ręce i nogi. Lekarze z syryjskiej organizacji Balsam Medical zwrócili się z prośbą do Polskiej Misji Medycznej o pomoc w zbiórce funduszy na protezy dla tysięcy poszkodowanych dzieci. Teraz i Ty możesz pomóc im wrócić do lepszego życia!

Czytaj więcej

Savoir-vivre w pracy – co można a czego nie wypada?

Autor: WomanMagazine

Kultura w pracy to rzecz niezbędna do wspólnego funkcjonowania. Dzięki dobrym manierom szanujemy się wzajemnie i polepszamy jakość wspólnej pracy. Zobacz, jakie zasady savoir-vivre funkcjonują właśnie w tym miejscu!

Czytaj więcej

Wszystko możesz, nic nie musisz!

Autor: WomanMagazine

Jest mamą samotnie wychowującą czwórkę kochanych urwisów: 15-letniego Aleksa, 9-letniego Krystiana z Zespołem Downa, adoptowaną 6-letnią Adę oraz 15-letniego Michała, dla którego stała się rodziną zastępczą. Prowadzi też bloga, na którym dzieli się swoimi doświadczeniami, które nie zawsze były miłe. Dziś jest szczęśliwa i wdzięczna za wszystko, co ma i co ją spotkało. Ale nie zawsze tak było…

Czytaj więcej

Urlop bez stresu… Przyszły może taki być!

Autor: WomanMagazine

Wakacje to czas potrzebnego odpoczynku od pracy i codziennych obowiązków. Czas, który nam się zwyczajnie należy. Chociaż ten okres już praktycznie za nami, warto przemyśleć urlopową strategię na przyszłe lata, by w pełni skorzystać ze słonecznych dni.

Czytaj więcej

Protezy dla syryjskich dzieci

Autor: WomanMagazine

W wyniku bombardowań ponad 260 tysięcy bezbronnych dzieci straciło kończyny. Teraz Polska Misja Medyczna chce im pomóc w powrocie do normalnego życia. Ty również możesz przyczynić się do lepszego dzieciństwa niewinnych Syryjczyków!

Czytaj więcej

Savoir-vivre w restauracji, czyli jak zachowywać się przy stole?

Autor: WomanMagazine

Savoir-vivre, bon ton, dobre obyczaje czy dobre maniery... Każdy wie lub chociaż się domyśla, jak należy zachowywać się w miejscu publicznym. Czy wiemy jednak, co mówi etykieta na temat wyjścia do restauracji? Czy odpowiada naszym czasom? A może wdarł się do niej anachronizm? Oceńcie same! ;-)

Czytaj więcej