Manipulacja w związku, jak ją rozpoznać?

Autor: WomanMagazine

Manipulacja w związku może przydarzyć się każdemu, bardzo często trudno ją rozpoznać. Długotrwałe pozostawanie w tego rodzaju relacji wpływa niszczącą na naszą psychikę. W jaki sposób dostrzec, że mamy do czynienia z manipulatorem?

Czytaj więcej

Jak się konstruktywnie kłócić?

Autor: WomanMagazine

Kłótnie to nieodłączna część życia, zwłaszcza jeśli jesteśmy w bliskich relacjach. W codziennym życiu ścierają się osobowości i światopoglądy partnerów, a trudno o dwie osoby, które zgadzałyby się we wszystkim. Kłótnia może nam przynieść wiele ważnych informacji na temat potrzeb partnera. Jak sprawić by wymiana zdań była konstruktywna?

Czytaj więcej

Jak sobie poradzić z jesienną chandrą?

Autor: WomanMagazine

Jesień wiąże się z nadejściem krótszych dni oraz deszczowej pogody. Zmiany zachodzące wokół nas odczuwają zarówno nasze ciała, jak i psychika. Jak sobie poradzić, jeśli dopadnie nas jesienna chandra?

Czytaj więcej

Idealna pora na ślub? Podpowiadamy, kiedy warto zorganizować wesele

Autor: WomanMagazine

Wybór daty ślubu to dla młodej pary nie lada wyzwanie. W końcu wszyscy nowożeńcy marzą, aby ten dzień był jedyny i niepowtarzalny. Kiedy zatem zorganizować ceremonię ślubną, czy istnieje niezawodna pora roku?

Czytaj więcej

10 rzeczy, które świadczą o tym, że jesteś pracoholiczką

Autor: WomanMagazine

Kochać swoją pracę – marzenie. Trzeba jednak znaleźć umiar pomiędzy zdrowym zainteresowaniem a ciągłym życiem. Może to prowadzić do niebezpiecznego stanu – pracoholizmu.

Czytaj więcej

6 rzeczy, których mężczyzna pragnie od kobiety

Autor: WomanMagazine

Macho, supermen a może spokojny i zrównoważony? Niezależnie, jaki jest Twój mężczyzna, pewne cechy zawsze będzie w Tobie uwielbiał! I ich właśnie oczekiwał.

Czytaj więcej

Czterej Jeźdźcy związkowej Apokalipsy

Autor: WomanMagazine

Najważniejszym aspektem szczęśliwego małżeństwa jest radzenie sobie z konfliktem. Od nas zależy, czy z problemów wyjdziemy razem, czy osobno. Całość zjawiska zbadał i opisał amerykański terapeuta dr John Gottman, który obserwując kłócące się pary, opracował cztery najczęstsze grupy zachowań. Któraś z nich dotyczy Ciebie?

Czytaj więcej

Praca w podróży – czy jest możliwa?

Autor: WomanMagazine

To artykuł dla Pań pracujących zdalnie lub mających taką możliwość. Dziś pójdziemy o krok dalej... Praca w podróży? Na pierwszy rzut oka temat może wydawać się zarezerwowany dla pracoholików. Jednak coraz więcej firm wspiera pracę zdalną. A jak wygląda praca na wakacjach? Czy jest możliwa (i ma sens)? O tym w dzisiejszym artykule!

Czytaj więcej

Gdy miłość nie zwycięża

Autor: WomanMagazine

Dość często po kilku latach związku coś zaczyna zgrzytać. Czasem okazuje się, że zgrzytało już na samym początku. Czemu wtedy nie reagowaliśmy? Dlaczego tak usilnie staraliśmy się maskować coś, co mogliśmy jeszcze przemyśleć bez większych konsekwencji?

Czytaj więcej

3 nawyki, które poprawią Twoją efektywność każdego dnia!

Autor: WomanMagazine

Codzienne życie kobiety to wyzwanie, któremu musi stawić czoła. Praca, rodzina, pasje... Tak często pragniemy mieć wszystko i z niczego nie rezygnować. I dobrze. Na łamach Woman Magazine radzimy, co robić, by wyrobić nawyki wspierające efektywność w pracy, dzięki czemu nie będziemy musiały przenosić jej na grunt życia prywatnego!

Czytaj więcej

Niebezpieczny seks przez sen!

Autor: WomanMagazine

Seksualne lunatykowanie to coraz większa zmora nieświadomych niczego osób. Pierwszy przypadek zdiagnozowano w 1996 roku i choć teraz dużo częściej się o tym mówi, nadal wielu boi się do tego przyznać.

Czytaj więcej

Prokrastynacja, czyli jak zwalczyć nawyk odkładania na później?

Autor: WomanMagazine

Walcz z prokrastynacją, bo możesz! Walcz, bo warto! Dzięki temu Twoje życie będzie dużo przyjemniejsze. Oszczędzisz sobie nerwów i zauważysz, że po zrobieniu niezbędnych rzeczy, zostanie Ci dużo wolnego czasu. Wydaje Ci się, że łatwo mówić? Skoro jednak czytasz ten nagłówek, oznacza to, że temat jest Ci bliski i chcesz coś zmienić. Zrób to!

Czytaj więcej

Największy sukces? Być mamą, żoną i... sportowcem! – rozmowa z Kamilą Krzak

Autor: WomanMagazine

„Bycie mamą to wyzwanie. Bycie pracującą mamą – jeszcze większe. A bycie pracującą mamą sportowcem to ciągły wyścig z czasem”. Zapraszamy do inspirującej rozmowy z Kamilą Krzak, Mistrzynią karate, która zdradza swój przepis na szczęśliwe życie zawodowe i prywatne!

Czytaj więcej

Zorganizuj się! I zarządzaj swoim potencjałem w 5 krokach

Autor: WomanMagazine

Kobieta twórczą jest. W jej głowie rodzą się pomysły, o których mężczyznom nawet się nie śniło. Ogromny potencjał jest bardzo blisko, wystarczy „jedynie” zorganizować się i działać bez ustanku... No właśnie, też nie wiesz jak robić to skutecznie?

Czytaj więcej

Sposób siedzenia wpływa na Twoje samopoczucie!

Autor: WomanMagazine

Czy sposób siedzenia może mieć wpływ na nasz stan psychiczny? Okazuje się, że tak... Dowiedli tego naukowcy z Nowej Zelandii, którzy zbadali zależność pomiędzy depresją a... siedzeniem w pozycji wyprostowanej!

Czytaj więcej