WomanMagazine.pl

Top 5 roślin, które warto mieć w sypialni

Kwiaty doniczkowe uprawiane w domu wprowadzają w miły nastrój, filtrują powietrze i pomagają lepiej spać.

Standard Post with Image

Które z roślin najlepiej dotlenią sypialne pomieszczenie?

 

Najlepiej wybrać rośliny, które będą:

  • Oczyszczać i nawilżać powietrze
  • Zmniejszać stres
  • Poprawiać nastrój
  • Nie będą posiadać natrętnego zapachu
  • Redukować zatrucie chemiczne

 

O to 5 top roślin, które świetnie sprawdzą się w sypialni:

 

Bluszcz pospolity

Bluszcz jest łatwy w aranżacji w pomieszczeniach, może stać na regale, nie potrzebuje bezpośredniego kontaktu ze słońcem. Roślina dobrze nawilża powietrze. Jest też gatunkiem oczyszczającym (m.in. wchłania formaldehydy, które są obecne w dymie tytoniowym i klejach).

 

Aloes

Aloes został wymieniony przez NASA jako jeden z najlepszych oczyszczaczy powietrza. Wykazano również, że emituje tlen, dzięki czemu może pomóc w bezsenności i poprawić ogólną jakość snu.

 

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat jest bardzo łatwy w utrzymaniu, znosi niedobór światła oraz nieprawidłową pielęgnację. Oczyszcza powietrze z wielu szkodliwych związków w tym acetonu, benzenu i formaldehydu.

 

Sansewieria gwinejska

To jeden z najłatwiejszych gatunków do uprawy w domu. Należy tylko systematycznie go podlewać (latem raz w tygodniu, zimą raz na trzy tygodnie) i raz na kilka lat przesadzać w większą donicę. Sansewieria jest bardzo wytrzymała na trudne warunki. Dobrze rośnie zarówno na parapecie, mając bezpośredni kontakt ze słońcem, jak i w głębi pomieszczenia.

 

 

Jaśmin

Jaśmin jest egzotyczną rośliną, która znacząco poprawia jakość snu. Sam zapach tej rośliny zmniejsza niepokój i redukuje stres - działa relaksująco i uspokajająco. 

 

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak ważny jest odpowiedni dobór roślin w sypialni. Rośliny bowiem mają wpływ na jakość naszego snu, wpływają na stan zdrowia i samopoczucie. Zanim zdecydujesz się na zaaranżowanie swojej sypialni, dobrze zapoznaj się z gatunkami, które pozytywnie wpłyną na jakość powietrza, lista tych niesamowitych roślin jest o wiele dłuższa!

 

Podobne artykuły

Opieka Osób starszych Niemcy

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, żeby pracować jako opiekunka osób starszych?

Od kilkunastu lat obserwujemy proces starzenia się społeczeństwa, szczególnie w zachodniej i północnej Europie. Niemcy i Skandynawowie, pomimo dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej, borykają się z brakiem wystarczającej liczby opiekunów osób starszych w stosunku do rosnącego zapotrzebowania. To otwiera szansę przed Polkami i Polakami, którzy dysponują odpowiednim przygotowaniem do zawodu.

Czytaj więcej

CZY WARTO BYĆ MIŁYM?

Jak często tłumisz swoje prawdziwe emocje, bo nie chcesz kogoś urazić, albo pomagasz, jak tylko możesz, bo czujesz, że powinnaś? Czy jest to konstruktywne i uzasadnione, jeśli Ty na tym tracisz? Zobacz, jak poradzić sobie z problemem bycia nadmiernie miłą!

Czytaj więcej