WomanMagazine.pl

Święta bez dodatkowych kilogramów

Zbliżają się święta Wielkanocne, czeka nas więc dużo czasu spędzonego przy wspólnym, rodzinnym stole, na którym znajdą się liczne przysmaki. Jak uniknąć dodatkowych kilogramów?

Standard Post with Image

Święta nie zawsze muszą wiązać się z przytyciem. Możemy przetrwać Wielkanoc i nie zyskać dodatkowych kilogramów, ale wymaga to nieco pracy. Z jednej strony w czasie świąt chcemy skupić się na spokoju i wypoczynku. Jednak jeśli chcemy zachować zgrabną sylwetkę, będzie to dla nas czas pełen wyzwań, by nie poddać się pokusom w postaci pysznego jedzenia. Oto kilka rad, które nam w tym pomogą. 

Odchudź swoje dania

Aby ulegać pokusom bez wyrzutów sumienia, warto zastanowić się nad tym, co dodajemy do naszych potraw. Majonez możemy odchudzić dodając do niego jogurtu, a wybierając mięso, warto wybrać, to, które jest chude. Na ile to możliwe ograniczmy też dosalanie. W internecie znajdziemy mnóstwo przepisów, które pozwolą nam wykonać posiłki w lżejszej, fit wersji. Dzięki temu nie będziemy musiały całkowicie odmawiać sobie jedzenia pyszności. 

Nie zapominaj o wodzie

Jeśli chcesz zjeść mniej, możesz wypić przed posiłkiem szklankę wody z cytryną, przyspieszymy również w ten sposób metabolizm. Pamiętajmy jednak, że picie wody w trakcie posiłku, może go rozrzedzić, przez co zjemy więcej, dlatego zachowajmy zdrowy umiar.

Ogranicz posiłki

Święta kojarzą nam się bardzo często z całodziennym siedzeniem przy stole, a jednak warto zachować regularność posiłków oraz odstępy pomiędzy nimi. Nie zaleca się też praktyki niejedzenia przez cały dzień, by wieczorem zjeść sytą kolację. Zadbajmy więc o regularność.

Oszukaj mózg

Kusi cię, by nałożyć na duży talerz sporo jedzenia? Lepiej sięgnij po mały talerz, który oszuka mózg. Już mała ilość jedzenia będzie na nim wyglądała pokaźnie. Dzięki temu zjemy mniej.

Nie rezygnuj z ruchu

Święta wcale nie muszą wiązać się z brakiem ruchu. Jeśli na co dzień ćwiczymy, nie odpuszczajmy i podczas świąt. Możemy zawsze pójść na spacer albo przejechać się na rowerze, a do tej aktywności zaprosić naszych bliskich. Dzięki temu miło spędzimy czas i zapewnimy sobie odpowiednią dawkę sportu.

Jak widać, jeśli zachowamy zdrowy rozsądek, wcale nie musimy przytyć po świętach.

Podobne artykuły

MYCIE BEZ WODY, CZYLI O DZIAŁANIU SUCHEGO SZAMPONU

Budzisz się rano, spoglądasz na telefon i już wiesz, że nie wykończysz dziś idealnie swojego makijażu. Twój autobus odjeżdża za 30 minut, a Ty nie zdążysz nawet umyć głowy po wczorajszej imprezie. Ba, nie powinnaś tego robić, w końcu za oknem wszystko zwiastuje nadchodzącą zimę, a na chorobę nie możesz sobie pozwolić.

Czytaj więcej

DOMOWE SPOSOBY NA OKNA BEZ SMUG

Wiosna zaczyna zalewać nasze ulice, słońce wdziera się przez okna, a zbliżające się Święta coraz bardziej widoczne na sklepowych witrynach. Zadbaj, by Wielkanoc była wyjątkowa pod każdym względem. Niech słońce zawita w Twoim domu także poprzez czyste szyby! Spokojnie, pomożemy Ci w tym!

Czytaj więcej