O walorach gorzkiej czekolady

Autor: WomanMagazine

Najzdrowsza z czekoladowych słodkości. Pod warunkiem, że jedzona z umiarem, dozwolona nawet na diecie cukrzycowej. Jej indeks glikemiczny (IG) wynosi 22%, natomiast wymiennik węglowodanowy (WW) po zjedzeniu 10 gram gorzkiej czekolady równa się 0,38. Najbardziej wartościowa jest ta z dużą ilością kakao w swoim składzie.

Czytaj więcej

Cukrzyca i prawidłowe odżywianie

Autor: WomanMagazine

Prawidłowe żywienie stanowi podstawę w prewencji oraz leczeniu cukrzycy i w zapobieganiu jej poważnym powikłaniom. Cukrzyca jest chorobą nieuleczalną, ale odpowiednia dieta pomaga utrzymać ją na wodzy. Piramida Zdrowego Żywienia dedykowana diabetykom nie różni się od ogólnie zalecanych norm. Wystarczy doprawić ją szczyptą matematyki.

Czytaj więcej

Cukrzyca – zapobiegaj zamiast leczyć!

Autor: WomanMagazine

Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF) podaje, że liczba chorych na cukrzycę wynosi obecnie 382 miliony. Według szacunkowych danych, w 2035 roku, chorych może być aż 592 miliony. Cukrzyca typu 2 to około 90% wszystkich zachorowań. Ponad 80% tej grupy, stanowią osoby z nadwagą. Nadprogramowe kilogramy i niezdrowy styl życia uznawane są za podstawowe czynniki wywołujące ten rodzaj cukrzycy.

Czytaj więcej

Cukrzyca – warto się badać!

Autor: WomanMagazine

Cukrzycy nie da się wyleczyć, to fakt. Faktem jest też, że choroba wykryta odpowiednio wcześnie daje się skutecznie kontrolować i często nie wymaga rezygnacji z dotychczasowego życia. Jedyną skuteczną metodą zdiagnozowania cukrzycy jest pomiar stężenia cukru we krwi. Badanie polega na pobraniu próbki krwi z żyły. Trwa tylko parę sekund, a jego całkowity koszt wynosi od 3 do 5 zł.

Czytaj więcej

Sukces orientu w kuchni, czyli Greek Trade naturalnie

Autor: WomanMagazine

W 2015 roku Greek Trade Sp. z o.o. po raz jedenasty został zdobywcą Gazeli Biznesu. Wstępna ocena bieżącego roku wskazuje, iż firma osiągnie 5% wzrost sprzedaży w stosunku do poprzedniego roku. Jaki jest sekret tak dobrych wyników firmy stawiającej na zdrowy styl życia?

Czytaj więcej

Kawa – czarne złoto czy diabelskie popłuczyny?

Autor: WomanMagazine

Kawa… Pachnie, orzeźwia, drażni zmysły… Bywa czarna jak smoła, bursztynowa – klarowna lub fusiasta, bez mleka i z (puszyście spienionym) mlekiem – jako dodatkiem lub wręcz bazą, w którą dopiero wtapia się świeżo zaparzony smolisty napój bogów.

Czytaj więcej

Cukrzyca – zapobiegaj zamiast leczyć!

Autor: Woman Magazine

W dniu Światowego Dnia Cukrzycy, który przypada na 14go listopada, zachęcamy was do zapoznania się z naszym eksperckim materiałem. Czasem wystarczy zmiana nawyków żywieniowych, odpowiednia dieta i ruch, aby zminimalizować ryzyko zachorowania na cukrzycę do zera.

Czytaj więcej

KOBIECY DETOKS

Autor: Woman Magazine

Stosowałyście jakieś diety oczyszczające? Czułyście się po nich lepiej, czy nie widziałyście różnicy? Można powiedzieć, że żyjemy w toksycznym środowisku, gdzie detoks – oczyszczanie z toksyn – wydaje się bardzo użyteczne. Z drugiej strony, czy faktycznie? Przecież organizm sam się oczyszcza, za pomocą nerek i wątroby…

Czytaj więcej

FLEKSITARIANIZM – NOWA MODA, A MOŻE ZŁOTY ŚRODEK?

Autor: Woman Magazine

Fleksitarianizm to stosunkowo nowe pojęcie, możliwe jednak, że wiele z naszych czytelniczek jest fleksitariankami i o tym nie wie. Fleksitarianizm to odmiana semiwegetarianizmu, oznaczająca okazjonalne jedzenie mięsa.

Czytaj więcej

DIETA MIND – CZYLI CO JEŚĆ, BY USPRAWNIĆ MÓZG

Autor: WomanMagazine

Moc jedzenia zaskakuje na każdym kroku, a jeść dobrze oznacza dbać o prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Według naukowców dieta MIND może istotnie zmniejszać ryzyko zachorowalności na Alzheimera i usprawnić Twoją pamięć! Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj więcej

DIETETYCZNE MUFFINY OD WOMAN MAGAZINE

Autor: WomanMagazine

Dietetyczne muffiny to doskonała alternatywa dla słodkiej części Twojego dnia. Choć wyglądają jak normalne ciasteczka, ich skład diametralnie się różni od tradycyjnych babeczek. Woman Magazine przedstawia przepis na niekaloryczną i smakowitą przekąskę. Wypróbuj!

Czytaj więcej

CO JEŚĆ DLA PIĘKNEJ CERY?

Autor: WomanMagazine

Zastanawiasz się, dlaczego Twoja cera nie odznacza się pełnią blasku mimo stosowania licznych maseczek pielęgnacyjnych i najlepszym kremów? Problem tkwi głębiej, pod skórą, więc walczyć z nim trzeba od środka. Oto lista, dzięki której Twoja skóra stanie się wyjątkowo nieskazitelna! Zacznij jeść te produkty!

Czytaj więcej

3 PRZEPISY NA SMACZNE I KOLOROWE SAŁATKI

Autor: WomanMagazine

Czy wiosenny nastrój zawitał już w Twojej kuchni? Nie? Woman Magazine pomoże Ci to zmienić! Wybraliśmy trzy przepisy na wiosenne sałatki. Do wyboru coś dietetycznego, kolorowego i mięsnego!

Czytaj więcej

SOKI WARZYWNE DLA ZDROWIA I URODY – WYPRÓBUJ!

Autor: WomanMagazine

Warzywa w płynie to ogromna dawka energii. Dodatkowo wzmacniają odporność, oczyszczają organizm z toksyn, a także wpływają na lepsze myślenie! Zalety można by mnożyć, ograniczenia są jedynie w naszym portfelu, chyba że przyrządzimy koktajl własnoręcznie. Czy warto? Z pewnością nie warto, a trzeba spróbować!

Czytaj więcej

UWOLNIJ ORGANIZM NA WIOSNĘ!

Autor: WomanMagazine

Czujesz, że z końcem zimy Twój organizm jest ociężały, a Ty ciągle jesteś śpiąca i rozdrażniona? Nic dziwnego... Metabolizm zapadł w sen zimowy i zapewne nie miał okazji do oczyszczenia z toksyn. Aby poczuć się lepiej we własnej skórze i rozpocząć wiosnę w pełnej krasie, wypróbuj metodę, za którą Twoje ciało będzie Ci wdzięczne!

Czytaj więcej