WomanMagazine.pl

SOKI WARZYWNE DLA ZDROWIA I URODY – WYPRÓBUJ!

Warzywa w płynie to ogromna dawka energii. Dodatkowo wzmacniają odporność, oczyszczają organizm z toksyn, a także wpływają na lepsze myślenie! Zalety można by mnożyć, ograniczenia są jedynie w naszym portfelu, chyba że przyrządzimy koktajl własnoręcznie. Czy warto? Z pewnością nie warto, a trzeba spróbować!

Standard Post with Image

Świeżo wyciskane soki to przede wszystkim witaminowe królestwo – źródło błonnika i niezbędnych organizmowi minerałów. Tego nie znajdziesz w kartonowym zamienniku. Wywar możesz przygotować sama, według własnych warzywnych upodobań, a dodatkowo kompozycję doprawić ziołami i przyprawami. Zaletą koktajli jest możliwość przemycenia do napoju warzyw zdrowych, których nie lubimy jeść, a wiemy, że powinnyśmy ze względu na obraną dietę.

1,5-2 kilogramy warzyw to ok. 1 litr soku!

Oto nasza recepta na zdrowe i smaczne rozpoczęcie wiosny!

 

Sok na piękne i zdrowe włosy

Każda pragnie, by jej włosy lśniły naturalnym blaskiem, były zdrowe i mocne. W tym celu polecamy sok z warzyw z witaminami z grupy B, żelazem, jodem i siarką. Pity regularnie może zdziałać cuda, działając od środka.

- 2 duże marchewki
- 6 rzodkiewek
- 125 gramów zielonej kapusty.

 

Sok na odstresowanie

Jedną z metod przy stresującym życiu jest picie soków z odpowiednimi witaminami. Jakimi? Szczególnie tych z grup B i C oraz zawierających wapń. My ze swojej strony proponujemy taką kombinację:

- 1 łodyga selera naciowego
- 2 duże marchewki
- 125 gramów fasoli szparagowej.

 

Sok działający jak afrodyzjak!

Aby wspólne życie seksualne było jeszcze przyjemniejsze, koniecznie wypróbuj warzyw bogatych w witaminy z grupy B, E, jod oraz cynk, czyli wszelkie zielone liściaste warzywa.

- 2 duże marchewki

- 6 liści sałaty

- 1 jabłko

- starty imbir.

 

Podobne artykuły

Czy joga jest dla dzieci? – wywiad z Emilią Burkiewicz

Czy dzieci mogą praktykować jogę? Czy zajęcia różnią się od tych dla dorosłych? Czy zajęcia z jogi i uważności mają szansę zawitać w przedszkolach i szkołach - o tym rozmawiamy z Emilią Burkiewicz, certyfikowaną nauczycielką jogi dziecięcej.

Czytaj więcej

Książeczki sensoryczne - doskonały prezent dla malucha

Każda z nas chciałaby, aby jej dziecko rozwijało się jak najlepiej, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby tak właśnie było. Jednym ze sposobów wspierania rozwoju naszego dziecka są książeczki sensoryczne.

Czytaj więcej