WomanMagazine.pl

Plan wykonany! Dwa złota i jeden brąz dla UKS Evan

Zawodnicy UKS Evan Nowy Sącz zdobyli trzy medale podczas zakończonych Mistrzostw Polski w Kickboxingu w Mysiadle.

Standard Post with Image

Walcząc z formule kick-light po złoto sięgnęły – Marlena Stefańska (kadet młodszy, -28 kg) oraz Anna Baran (kadet młodszy, -32 kg), kończąc obie walki przed czasem przez przewagę techniczną. Do złotego koloru medal brązowy dołożyła Gabriela Migda w grupie kadetek starszych w kategorii wagowej -46 kg.
 
- To były dla nas udane mistrzostwa! Dwa złota i jeden brąz oznaczają, że wykonaliśmy założony wcześniej plan i wracaliśmy do Nowego Sącza w bardzo dobrych humorach – podkreśla trener Krzysztof Bulanda. - Marlena i Ania to mocne zawodniczki, dlatego obie walki zostały zakończone przed czasem, a ich przeciwniczki musiały uznać ich wyższość – cieszy się trener i dodaje, że to efekt systematycznej pracy, która jest wykonywana i przynosi takie właśnie efekty. - Trzeba również w sposób szczególny potraktować brązowy medal Gabrysi Migdy, dla której jest to trzeci medal rok po roku, przywożony z mistrzostw Polski. Ten wynik zasługuje na duże uznanie, bo niewiele jest zawodniczek, które potrafią utrzymać tak dobrą formę na przestrzeni kilku sezonów – mówi Krzysztof Bulanda.
 
UKS Evan i miasto Nowy Sącz reprezentowało w sumie dziewięciu zawodników i zawodniczek. Zwycięską walkę stoczył Oskar Korzym (kadet starszy, -57 kg), co dawało mu szansę walki o wysokie lokaty, jednak kontuzja kolana całkowicie wyeliminowała go z kolejnej walki. - Tutaj liczy się przede wszystkim zdrowie zawodnika, dlatego od razu po pierwszej wygranej walce Oskara podjęliśmy decyzję o jego wycofaniu z dalszej części mistrzostw Polski i po powrocie sprawdzimy na ile poważny jest to uraz – mówi trener Ewa Bulanda.
 
W tej samej kategorii co Oskar Korzym walczył również Antoni Studziński, który w pierwszym swoim starciu pokonał przed czasem zawodnika z KS Kowalkowski Fight Club Działdowo. Niestety w kolejnej walce, dającej awans do półfinału uległ Kacprowi Krygierowi z KS Sporty Walki Piła.
 
Po jednej przegranej walce zaliczyły – Nina Kiełbasa (kadet młodszy, -37 kg), Weronika Szmit (kadet młodszy, -42 kg), Emilia Dadaś (kadet starszy, -55kg) oraz Amelia Rachwalik (kadet starszy, -65 kg). Sądeckim zawodniczkom nie można jednak odmówić waleczności, tym bardziej, że są dopiero na początku swojej sportowej przygody. - Każda przegrana, to dla nas ważne doświadczenie. W starciu z dobrymi przeciwnikami z całej Polski widzimy, co jeszcze trzeba poprawić. Dlatego tak ważny jest udział w zawodach tej rangi. Trzeba wyciągać wnioski i dalej rozwijać swoje umiejętności, bo sport jest nieprzewidywalny i dlatego piękny. Za rok, to zawodniczki, które teraz przegrywały mogą zdobywać medale dla naszego klubu i Nowego Sącza – powiedział Krzysztof Bulanda.
 
Trener UKS Evan podziękował również za wsparcie wyjazdu na Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w Mysiadle firmą SP Muszynianka,SP Poprad,ERmedia,spółce Sądeckie Wodociągi,Starostwu Nowosądeckiemu oraz miastu Nowy Sącz. - Bez takich firm i instytucji z pewnością nasze zdobycze medalowe byłby znacznie skromniejsze. Dlatego bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie, a niech tym naszym najlepszym podziękowaniem będą zdobyte w niełatwych walkach medale - dwa złote i jeden brąz! 

Podobne artykuły

MUSZYNIANKA DLA POLSKICH PRZEDSZKOLI

Przedszkole jest miejscem, w którym dzieci rozpoczynają swoją edukację, dowiadują się, jak należy postępować i uczą się zachowań społecznych. To także miejsce służące do popularyzowania prawidłowych wzorców zdrowego życia. Muszynianka doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego powstała Akcja Strefa Zdrowia Muszynianki – program edukacyjny skierowany do dzieci i ich opiekunów z całej Polski!

Czytaj więcej

CO JEŚĆ DLA PIĘKNEJ CERY?

Zastanawiasz się, dlaczego Twoja cera nie odznacza się pełnią blasku mimo stosowania licznych maseczek pielęgnacyjnych i najlepszym kremów? Problem tkwi głębiej, pod skórą, więc walczyć z nim trzeba od środka. Oto lista, dzięki której Twoja skóra stanie się wyjątkowo nieskazitelna! Zacznij jeść te produkty!

Czytaj więcej