WomanMagazine.pl

O czym pamiętać podczas letniego treningu?

Latem chętnie trenujemy z racji pogody, aby jednak trening w takich warunkach był bezpieczny musimy pamiętać o kilku kwestiach.

Standard Post with Image

Po pierwsze ubiór

W czasie letniego treningu nie zapomnijmy o jasnym ubraniu, które odbije słońce i światło. Dzięki czemu nie będziemy dodatkowo narażone na działanie promieni słonecznych. Postawmy również na ubranie, które odprowadzi pot. W tym aspekcie bawełna nie jest najlepszym wyborem, bowiem wchłania wilgoć i wolno się suszy. Dlatego wydzielany przez organizm pot pozostaje na niej. Przydadzą się również przewiewne skarpetki. Nieodzowne elementy to również okulary przeciwsłoneczne oraz czapka z daszkiem, która ochroni przed promieniami UV.


Po drugie samopoczucie

Upały sprzyjają ogólnemu osłabieniu organizmu, możemy czuć się ospałe, zniechęcone i pozbawione entuzjazmu. Zadbajmy o właściwe odżywianie, z całą pewnością pomogą owoce z dużą ilością wody, takie jak arbuz, truskawki czy jabłka. Zawierają one elektrolity, które możemy utracić w efekcie wysiłku, a które są gwarancją orzeźwienia i przypływu energii. Po zakończonym treningu zadbajmy o uzupełnienie płynów, które wypociłyśmy. Niedobory elektrolitów mogą prowadzić do zaburzeń rytmu serca, nadciśnienia, omdlenia czy drżenia mięśni. Dlatego warto zadbać o to, byśmy przyjmowały płyny bogate w składniki mineralne. Zawsze pamiętajmy również o rozgrzewce oraz rozciąganiu, które pozwoli nam nieco schłodzić organizm. 

Na koniec, zaleca się, by nie ćwiczyć w otwartym słońcu, intensywny wysiłek może bowiem sprawić, że poczujemy zawroty głowy oraz mdłości. Pamiętajmy też, że nasz organizm działa zupełnie inaczej w upale, krew transportuje do mięśni mniej tlenu, spora jej ilość zostaje przetransportowana do skóry w celu jej schłodzenia.

Podobne artykuły

Kąpiel w lesie? – czym są „leśne kąpiele”

Nie od dziś wiadomo, że bliskość natury nam służy. Jednak czy mieliście świadomość, że samo przebywanie na jej łonie może nas leczyć? Dowodzą tego badania japońskich uczonych, którzy sprawdzili jaki wpływ na nasze zdrowie ma przebywanie w… lesie. Okazało się, że tzw. kąpiele leśne nie tylko pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, ale skutecznie wspierają nasz układ immunologiczny.

Czytaj więcej

Czym są samoopalacze Fake Bake?

Marzysz o naturalnej opaleniźnie bez konieczności wielogodzinnego przesiadywania na słońcu? Z pomocą przychodzi firma Fake Bake, oferująca samoopalacze bazujące na naturalnych składnikach.

Czytaj więcej