WomanMagazine.pl

KROPLA PIĘKNA

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wielką różnicę wywołuje jeden mały czynnik. Zarówno w kwestii urody, bo bezpośrednio wpływa na piękno skóry, ale również na zdrowie i wszelkie najistotniejsze procesy zachodzące w naszym organizmie. Co posiada tak niezwykłe właściwości? To woda!

Standard Post with Image

Statystyki wskazują, że tylko co piąty Polak jest świadomy, jaka jest zalecana dawka codziennego spożycia wody, a aż 80% pije jej za mało! Codzienne spożycie dla dorosłej kobiety wynosi około 2 litry – mężczyźni powinni wypijać pół litra więcej. Nie jest to jednak wyznacznik, którego należy się bezwzględnie trzymać, to absolutne minimum! Ważne jest, aby tę ilość dostosować do swojego stanu zdrowia, prowadzonej aktywności sportowej oraz trybu życia. Nie bez znaczenia jest także klimat, w którym żyjemy. Wyznaczniki ogólnego zapotrzebowania trzeba więc rozpatrywać indywidualnie.

Pamiętaj, że kawa i herbata mają działanie odwadniające, tak więc na każdy kubek kawy powinna przypadać szklanka wody mineralnej!

Zalety picia wody:

  • Nawilża skórę, nadaje jej kolorytu i zdrowego wyglądu
  • Pomaga w procesie odchudzania
  • Polepsza samopoczucie – brak wody wywołuje znużenie i stan osłabienia organizmu
  • Wypłukuje toksyny
  • Transportuje składniki odżywcze do wnętrza komórek – dzięki temu zachodzą liczne procesy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu!

Aby dostarczyć sobie codziennej dawki wody, warto zadbać o prawidłowe nawyki każdego dnia. To one pomogą Ci prowadzić zdrowy i racjonalny tryb życia!

  • Butelkę z wodą mineralną zawsze trzymaj w widocznym miejscu, nawet jeśli Twój organizm nie będzie Ci przypominał o piciu, na pewno o tym nie zapomnisz.
  • Obowiązkowo jedna szklanka wody do każdego posiłku.
  • Jeśli jesteś aktywna fizycznie, sama wiesz, że woda to podstawa. Nie tylko po aktywności, ale także przed nią!

Podobne artykuły

Olej arganowy - źródło piękna

Zapewne wiele z nas słyszało o niesamowitych właściwościach oleju arganowego. Szczególnie chętnie używa się go w kuchni oraz w kosmetyce, dzisiaj przyjrzymy się bliżej, w jaki sposób olej arganowy może przysłużyć się naszej urodzie.

Czytaj więcej

Body Health - Twój ekspert piękna!

Firma Body Health Group z Argentyny to jeden ze światowych liderów branży medycyny estetycznej i kosmetyki. Po kilku latach przerwy powraca na polski rynek, by oferować najwyższej klasy, unikalne, bezpieczne i skuteczne urządzenia.

Czytaj więcej