WomanMagazine.pl

Dzień Kobiet na biegowo!

Jak świętować Dzień Kobiet, to tylko w biegu! Do tego zachęca Ruchowa Akademia Zdrowia, organizator SANPROBI Bieg Kobiet. W tym roku impreza obchodzi swoje 10. urodziny. Jubileuszowa edycja odbędzie się 10.03.2019 roku na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Chociaż pobiegną tylko panie, to atrakcje przygotowane są dla wszystkich członków rodziny. Dziewczyny mogą liczyć na medale, każdy na dobrą zabawę!

Standard Post with Image

 

#10edycjaSanprobiBiegKobiet

Impreza znana jest zarówno biegaczkom, jak i amatorkom nordicwalkingu. Obie dyscypliny mają co roku silną reprezentację. W ubiegłym roku na metę dotarło aż 1686 zawodniczek! SANPROBI Bieg Kobiet to nie tylko impreza sportowa, to także pakiet wydarzeń towarzyszących. Są to m.in. spotkania z ekspertami zdrowego stylu życia: dietetykami, trenerami i lekarzami. Jubileusz ma swoje wymagania, więc i liczba atrakcji się powiększy. Najmłodsi, na przykład, spotkają się z animatorami, wskoczą na dmuchane place zabaw i wezmą udział w konkursach.

 

#trasa

W głównej konkurencji do przebiegnięcia lub przejścia z kijkami będzie 5-kilometrowa trasa. Start i meta usytuowane zostaną na Jasnych Błoniach, dwie pętle poprowadzą zaś przez Park Kasprowicza. Tradycyjnie odbędzie się również MINI SANPROBI Bieg Kobiet, skierowany do dziewczynek w różnych kategoriach wiekowych. Długości tras to: 300 metrów dla dzieci poniżej 6 roku życia, 1000 metrów dla dziewczynek pomiędzy 7 a11 rokiem życia. Co ciekawe, uczestniczki mogą mieć pewność, że żadna nie przybiegnie na metę ostatnia. Jak to możliwe? Warto przekonać się osobiście!

 

#zapisy

Na rok 2019 przygotowano co najmniej 2000 miejsc, ale ze względu na spore grono zainteresowanych lista szybko się wypełnia. Opłatę startową w wysokości 60 zł można wnieść do 22 lutego, ale lepiej z tym nie zwlekać.Organizatorzy SANPROBI Bieg Kobietnamawiają do wybrania się w plener z najbliższą rodziną. Wspólny bieg z mamą, córką czy przyjaciółką potrafi zacieśnić relacje i zbudować wspólne wspomnienia. Panówzachęca się do kibicowania.Impreza z roku na rok powiększa się o kolejne elementy, ale hasło imprezy pozostaje niezmienne: „Świętuj Dzień Kobiet tak, jak lubisz. Na biegowo!”

 

#harmonogrambiegow

10.03.2019 r. – start i meta: Jasne Błonia, Szczecin
godz. 10.20 – biegi dziewczynek
godz. 11.00 – 5 km nordicwalking
godz. 12.00 – 5 km bieg

 

Zapisy, regulamin biegu i informacje:
www.biegi.sanprobi.pl

Podobne artykuły

Polki w czołówce przedsiębiorczych kobiet!

W 2017 roku aż 8,1% Polek prowadzi lub zakłada nową firmę! Co ciekawe, dwa lata temu aktywnością w biznesie odznaczało się jedynie 6% kobiet.

Czytaj więcej

PIERWSZY DZIEŃ W SZKOLE

Cieszycie się na powrót dzieci do szkoły, czy myślicie o tym z trwogą? A może wysyłacie dzieci po raz pierwszy do szkoły albo przedszkola?

Czytaj więcej