WomanMagazine.pl

Domowe triki na alergię

Wiosna to trudny okres dla alergików, choć większość z nich z pylącymi roślinami będzie zmagać się do września. Co możemy zrobić, aby wspomóc działanie leków?

Standard Post with Image

Dbaj o porządek

Kluczem do lżejszego zniesienia alergii, jest jak najmniejszy kontakt z alergenem. Dlatego koniecznie zadbajmy o porządek w domu. Aby usunąć alergeny z podłogi myjmy ją przynajmniej raz na dwa dni. Regularnie wymieniajmy również filtr w odkurzaczu, dzięki czemu uniemożliwimy pyłkom oraz zarodnikom krążenie po domu wraz z powietrzem. Pościel pierzmy w odpowiednio wysokiej temperaturze, która pomoże zabić znajdujące się w niej roztocza. Mieszkanie wietrzymy wieczorem, wtedy spada ilość alergenów w powietrzu. 

Inhalacja solą fizjologiczną

Sól fizjologiczna może przynieść spore ukojenie alergikom. Wykonanie z niej inhalacji pozwoli wypłukać pyłki, które dostały się do naszego nosa w czasie dnia. Wystarczy pochylić się nad miską z ciepłym roztworem z soli fizjologicznej, a na głowę zarzucić ręcznik i głęboko oddychać przez kilka minut. Możemy też zakupić sól fizjologiczną w sprayu. 

Właściwa dieta

Właściwa dieta to istotny punkt w życiu alergika. Postawę stanowią oczywiście warzywa i owoce. Dietę wzbogaćmy o awokado, oliwę z oliwek, imbir, kwasy omega 3 oraz kurkumę. Alergicy powinni zwrócić również uwagę na to, by jedzone przez nich pokarmy były bogate w witaminę C, blokuje ona histaminę, która niweluje objawy alergii. Witaminę C znajdziemy między innymi w papryce, pietruszce czy truskawkach. Śmiało wprowadźmy do naszej diety również czosnek, który pomoże nam w walce z katarem siennym i zatkanym nosem. Z pomocą przyjdzie nam też picie ziołowych herbatek. Pokrzywa pomaga w walce z zatkanymi zatokami, a świetlik łagodzi pieczenie oraz zaczerwienienie oczu.

Na koniec pamiętajmy też, że wiele roślin pyli rano, więc jeśli mamy taką możliwość wyjdźmy z domu popołudniu. Po powrocie do domu nie zapominajmy także o prysznicu, który pozwoli nam się pozbyć pyłków, które osiadły na naszym ciele. 

 

Podobne artykuły

URODOWE TRIKI NASZYCH CZYTELNICZEK cz.2

Pani Iza Wolanin poleca maseczki! Mało innowacyjne? A próbowałyście ich w duecie? Jesteśmy przekonani, że maseczka z fajnym mężczyzną potrafi zdziałać cuda ;-)

Czytaj więcej

URODOWE TRIKI NASZYCH CZYTELNICZEK cz.1

Radę Pani Angeliki Kucap łatwo zapamiętać, bo liczy dosłownie trzy słowa! Relaks na słońcu to prosty sposób, by dobrze się poczuć i tym samym lepiej wyglądać. Nie raz pewnie słyszałyście, że najpiękniejsza kobieta to ta ubrana w uśmiech.. a w każdym powiedzeniu jest choć ziarnko prawdy ;-)

Czytaj więcej