WomanMagazine.pl

Dior i Givenchy produkują żele dla francuskiego rządu i szpitali zamiast luksusowych perfum

Koncern LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) właściciel luksusowych marek takich jak Dior, Kenzo, Givenchy w najbliższym czasie przerywa produkcję luksusowych perfum, by pomóc Francji w walce z epidemią. Koncern nie zamierza stać z boku i być obojętnym, kiedy cały świat walczy z COVID-19.

Standard Post with Image
Od 16 marca 2020 została wstrzymana produkcja perfum Dior, zamiast nich koncern produkuje żel antybakteryjny, który przekaże francuskiemu rządowi, by ten mógł trafić do publicznych szpitali. Jak podaje nam amerykański Forbes koncern ma w planach wyprodukowanie kilkanaście ton żelu antybakteryjnego. Przypomnijmy, że LVMH to właściciel 70 luksusowych marek z całego świata. Bernard Arnault właściciel koncernu i najbogatszy Europejczyk już nie pierwszy raz pokazuje, że jest nie tylko świetnym biznesmenem, ale także filantropem. Arnault, którego majątek według Forbesa szacowany jest na 72 mld dolarów przekazał 200 mln euro na odbudowę katedry Notre Dam.
 
Obecnie Francja jest krajem Europy, w którym koronawirus rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie. Francuska agencja zdrowia publicznego poinformowała 16.03 bieżącego roku, że liczba zmarłych z powodu epidemii wzrosła do 175 osób, liczba zakażonych wynosiła 7730. We Francji zamknięte są wszystkie placówki oświatowe i kulturalne, a także lokale, które nie są kwalifikowane jako ‘pierwszej potrzeby’, czyli bary, restauracje, kina. We Francji, jak i w innych krajach europejskich zaczyna brakować środków antybakteryjnych, dlatego postawa LVMH jest godna naśladowania.

Podobne artykuły

Czy joga jest dla dzieci? – wywiad z Emilią Burkiewicz

Czy dzieci mogą praktykować jogę? Czy zajęcia różnią się od tych dla dorosłych? Czy zajęcia z jogi i uważności mają szansę zawitać w przedszkolach i szkołach - o tym rozmawiamy z Emilią Burkiewicz, certyfikowaną nauczycielką jogi dziecięcej.

Czytaj więcej

Książeczki sensoryczne - doskonały prezent dla malucha

Każda z nas chciałaby, aby jej dziecko rozwijało się jak najlepiej, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby tak właśnie było. Jednym ze sposobów wspierania rozwoju naszego dziecka są książeczki sensoryczne.

Czytaj więcej