WomanMagazine.pl

Czy jakość wypijanej wody ma znaczenie?

Woda wchodzi w skład wszystkich komórek organizmu człowieka. Pokrycie dobowego zapotrzebowania na wodę wpływa na utrzymanie stałej temperatury ciała. Woda reguluje równowagę wodno-elektrolitową organizmu, jest niezbędna, aby prawidłowo przebiegały procesy trawienne w naszym organizmie; wchłanianie składników pokarmowych; wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii, toksyn.

Standard Post with Image

O jakości wody decyduje przede wszystkim jej skład. Naturalna woda mineralna Muszynianka wysokozmineralizowana niskonasycona CO2  zawiera 2398,85 mg/l rozpuszczonych składników mineralnych, jest źródłem magnezu, wapnia, potasu, są to składniki mineralne niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu człowieka.

Ma bardzo korzystne oddziaływanie u osób ze zwiększoną aktywnością fizyczną w ciągu dnia, u których następuje zwiększone wydzielanie potu.

W jednym litrze Muszynianki znajduje się między innymi 92,8 mg magnezu, 337,1 mg wapnia oraz 1792 mg anionu wodorowęglanowego.

Muszynianka jest to woda podziemna wydobywana kilkoma otworami w Krynicy-Zdroju, różni się od wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi pierwotną czystością pod względem mikrobiologicznym, chemicznym, charakterystycznym składem mineralnym, a także właściwościami mającymi znaczenie fizjologiczne, powodującymi korzystne oddziaływanie na zdrowie.

Woda Muszynianka jest niskonasycona dwutlenkiem węgla do stężenia 1500 mg/l CO2. Zawarty dwutlenek węgla nadaje orzeźwiający smak ,a także pobudza trawienie, ma działanie bakteriostatyczne - wpływa na trwałość wody.

 

Dobowe zapotrzebowanie na magnez wynosi 400 mg/dobę dla mężczyzn w wieku 19-30 lat, natomiast dla mężczyzn od 31 roku życia wynosi 420 mg/dobę. Zapotrzebowanie dla kobiet od 19 roku życia na magnez wynosi 310 mg/dobę, w wieku ponad 31 lat wzrasta do 320 mg/dobę. Dla kobiet w ciąży w wieku poniżej 19 lat wynosi 400 mg/dobę, dla kobiet w ciąży w wieku powyżej 19 lat, zapotrzebowanie wynosi 360 mg/dobę. W czasie laktacji, kobiety w wieku poniżej 19 lat powinny dostarczać organizmowi 360 mg magnezu na dobę, zapotrzebowanie na magnez dla kobiet od 19 roku życia podczas laktacji wynosi 320 mg/dzień.

Zalecane spożycie na wapń dla mężczyzn od 19 roku życia do 65 roku życia wynosi 1000 mg/dobę, od 66 roku życia wzrasta do 1200 mg/dobę. Dla kobiet w przedziale wiekowym pomiędzy 19 a 50 rokiem życia zapotrzebowanie wynosi 1000 mg/dobę, od 51 roku życia zapotrzebowanie wynosi 1200 mg wapnia na dobę.

W czasie ciąży u kobiet w wieku poniżej 19 roku życia norma na wapń wynosi 1300 mg/dobę, powyżej 19 roku życia zapotrzebowanie wynosi 1000 mg/dzień.

Podczas laktacji u kobiet do 19 roku życia zalecane spożycie wynosi 1300 mg/dzień; powyżej 19 roku życia w czasie laktacji norma na dzienne spożycie wapnia wynosi 1000 mg/dobę.

 

Bardzo korzystny jest nawyk regularnego nawadniania organizmu, aby zapewnić prawidłowy przebieg procesów życiowych, konieczne jest stałe dostarczanie wody do ustroju.

Wystarczające spożycie wody wpływa na prawidłową perystaltykę jelit; jędrność oraz gładkość skóry. Warto zabierać ze sobą butelkę Muszynianki na spacer, rower lub w podróż, mieć ją zawsze na widoku, w ten sposób łatwiej nam będzie pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu.

Aktualnie na rynku można zaopatrzyć się w Muszyniankę:
a) niskonasyconą CO2 w butelce o pojemności 1.5l / 1l / 0.6l

b) średnionasyconą CO2 w butelce o pojemności 1.5l / 1l / 0.6l

c) niskonasyconą CO2 w szklanej butelce o pojemności 0.3l / 0.7l

d) średnionasyconą CO2 w szklanej butelce o pojemności 0.3l / 0.7l

 

Muszynianka jest dostępna również w szklanych butelkach o pojemności 0,3l i 0,7l -> doskonale sprawdzi się podczas spotkań biznesowych oraz rodzinnych, sprawiając, że stół będzie wyglądać bardzo elegancko!

 

Każdego dnia warto dbać o prawidłowe odżywianie, wystarczającą ilość aktywności fizycznej, unikanie używek, a także równowagę psychiczną.
 


Karolina Chojnacka
Dietetyk
Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Podobne artykuły

Opieka Osób starszych Niemcy

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, żeby pracować jako opiekunka osób starszych?

Od kilkunastu lat obserwujemy proces starzenia się społeczeństwa, szczególnie w zachodniej i północnej Europie. Niemcy i Skandynawowie, pomimo dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej, borykają się z brakiem wystarczającej liczby opiekunów osób starszych w stosunku do rosnącego zapotrzebowania. To otwiera szansę przed Polkami i Polakami, którzy dysponują odpowiednim przygotowaniem do zawodu.

Czytaj więcej

Niemowlęta wrzucone do wody same nie pływają!

Woda jest przyjacielem małego dziecka – buduje w nim poczucie własnej wartości i wolności. A rodzic jest pierwszym nauczycielem, który pokazuje maluchowi świat i pozwala na prawidłowy rozwój. Kiedy warto rozpocząć naukę pływania? Już w pierwszych miesiącach życia! – przekonuje nas Natalia Wielgus, właścicielka i wieloletnia instruktorka FLOW Szkoły Pływania Niemowląt i Małych Dzieci.

Czytaj więcej