WomanMagazine.pl

ZMARSZCZKI W ŁÓŻKU TO NIE MIT!

Sen wpływa regeneracyjnie na organizm i piękno Twojego ciała. Jest niezbędnym elementem utrzymania witalności i urody, ale pamiętaj: przez te kilka godzin możesz wyrządzić sobie szkodę, tworząc niepożądane zmarszczki!

Standard Post with Image

Dermatolodzy ostrzegają, że tego problemu nie można lekceważyć. Wpływa na piękno i młodość Twojej skóry, a wszystko zależy od pozycji, w jakiej śpisz!

Spanie na boku i na brzuchu to pozostawanie z głową przyciśniętą do poduszki dokładnie w takiej pozycji, w jakiej się uśmiechamy – czyli w ruch idą nasze zmarszczki mimiczne. Wiąże się to z dwoma czynnikami: po pierwsze, spanie na brzuchu ogranicza ruchy, tak więc przez długi czas, będąc w nieświadomym śnie, pozostajesz w tej samej pozycji działającej na skórę, po drugie, zagrożenie stanowi grawitacja – mając głowę w pozycji bocznej, któraś ze stron cały czas „opada”. Spanie na brzuchu jest więc najgorszą z możliwych pozycji.

 

Czy wiesz, że badania wykazały, że człowiek ok. 60% snu spędza śpiąc na boku lub brzuchu?!

 

Głównym powodem negatywnego wpływu na skórę twarzy jest utrata kolagenu i elastyny. Elastyna odpowiedzialna jest za sprężystość cery, która po odciśnięciu wraca do wcześniejszego stanu, a kolagen za gładkość. Naturalnie ulegają zaniknięciu wraz z upływem lat, ale w trakcie snu proces ten znacznie się pogłębia i wcześniej staje się widoczny.

Kiedy widzisz rano pionowe zmarszczki w okolicach oczu, to znak, że któraś strona jest nadwyrężana. Warto wtedy zmieniać strony, jeśli to możliwe.

 

W walce o piękną cerę!

Nie każdego da się łatwo przekonać do nauki spania na plecach, nie każdemu uda się szybko wprowadzić w życie nowy plan. Warto więc zabrać się za inne środki zaradcze.

  • Używaj kremów na noc z kolagenem, odpowiednio dobranych do Twojej cery.
  • Stosuj dietę, która pozwoli na nawilżenie od środka – dużo owoców, warzyw, a także produktów zawierających kwasy tłuszczowe i antyoksydanty.
  • Zamień zwykłe poduszki na satynowe albo jedwabne.
  • W pierwszych próbach spania na plecach wypróbuj spanie z poduszką pod kolanami – dzięki temu będziesz się mniej przekręcać!

 

Podobne artykuły

Diabetyk nie może jeść czekolady? To mit!

Z radością obalamy mit, mówiący o tym, że osoby z cukrzycą nie mogą jeść czekolady. Mogą, ale nie każdy rodzaj i nie w każdej ilości. Raz na jakiś czas, każdy może zjeść jedną lub dwie kostki gorzkiej czekolady. Najlepiej, gdy zawartość kakao przekracza 70%.

Czytaj więcej

Niemowlęta wrzucone do wody same nie pływają!

Woda jest przyjacielem małego dziecka – buduje w nim poczucie własnej wartości i wolności. A rodzic jest pierwszym nauczycielem, który pokazuje maluchowi świat i pozwala na prawidłowy rozwój. Kiedy warto rozpocząć naukę pływania? Już w pierwszych miesiącach życia! – przekonuje nas Natalia Wielgus, właścicielka i wieloletnia instruktorka FLOW Szkoły Pływania Niemowląt i Małych Dzieci.

Czytaj więcej