WomanMagazine.pl

Zadbaj o włosy jesienią

Dla wielu z nas włosy stanowią prawdziwe oczko w głowie. Zadbane i zdrowe włosy pozwalają nam się czuć atrakcyjnie. Co zrobić by były jak najładniejsze? Na początku pielęgnacja może wydawać Ci się trudna, ale nasze rady na pewno Ci to ułatwią.

Standard Post with Image

Jesień to czas, gdy szczególnie trzeba dbać o włosy wystawione na działanie zmiennych temperatur. W przeciwnym razie mogą stać się one suche i łamliwe.

Nie śpij z mokrymi włosami

Pewnie niejedna z nas doświadczyła tego stanu, gdy poszła spać z mokrymi włosami, o poranku były one napuszone i powyginane, a doprowadzanie ich do stanu używalności graniczyło z cudem. Właśnie dlatego warto przed pójściem spać dokładnie je wysuszyć lub umyć odpowiednio wcześnie. Jeśli chcemy uchronić włosy przed uszkodzeniami podczas snu, zwiążmy je w warkocz lub w koczek. Użyjmy jednak do tego miękkiej gumki, by nie powodować dodatkowych uszkodzeń. Gumka recepturka to zdecydowanie zły pomysł.

Odpowiednia dieta

Na stan naszych włosów wpływa nie tylko zewnętrzna pielęgnacja, ale i nasza dieta. Aby wspomóc kondycję naszego włosa, dostarczmy mu odpowiednich witamin i mikroelementów. Nasza dieta powinna być bogata w warzywa i owoce. Zaleca się również jedzenie mięsa i ryb bogatych w kwasy omega-3.

Zadbaj o odpowiednią pielęgnację

Włosy myjemy codziennie lub raz na kilka dni w zależności od zapotrzebowania. Jeśli wyglądają na nieświeże, to znak, że pora je odświeżyć. Należy dobrać odpowiedni do naszych włosów szampon, a woda nie powinna być ani przesadnie gorąca, ani zimna. Postarajmy się także o dopasowaną odżywkę, która nawilży je i zregeneruje. Odżywkę nakładamy od końcówek do nasady. Poczekajmy też z ich rozczesywaniem, aż troszkę przeschną, mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia. Używajmy szczotki, która jest miękka i nie ciągnie. Postawmy na różnorodność i regularność odżywiania. Może warto też pomyśleć o odstawieniu lakierów do włosów? 

Szkodliwe gorąco

Jeśli używacie prostownicy i suszarki, to nie mamy dla Was dobrych informacji. Wysokie temperatury szkodzą naszym włosom. Można jednak zrobić coś, by złagodzić ich działanie. Suszarkę należy trzymać przynajmniej 20 centymetrów od włosów, wykorzystajmy przynajmniej na początku nawiew chłodnego powietrza, a później zwiększajmy systematycznie temperaturę. Zmieniaj również dość często miejsce suszenia. Gorąco wpływa negatywnie na stan naszych włosów, dlatego warto regularnie podcinać końcówki. Rozdwojone włosy źle wyglądają oraz szybciej się niszczą. Polecamy także stosowanie odpowiednich kosmetyków, przeznaczonych do włosów narażonych na działanie prostownicy. 

Podobne artykuły

PRZYGOTUJ WŁOSY NA WIOSNĘ

Nadejście wiosny oznacza jedno: czapki z głów. To z kolei wiąże się z koniecznością zadbania, by były piękne i lśniące po zimie, która mogła je doszczętnie wysuszyć i osłabić. W końcu włosy to Twoja wizytówka, więc muszą się doskonale prezentować. Oto kilka porad, które pozwolą im wrócić do dawnej formy!

Czytaj więcej

Szczotkowanie – receptą na piękne włosy

Jest wiele cudownych sposobów na zdrowe, piękne, lśniące włosy. Trzeba je właściwe oczyszczać i skutecznie pielęgnować – używać nie tylko szamponu i odżywki, ale też nakładać maski, stosować płukanki i wcierki. Dobrze jest podcinać końcówki, a także odżywiać od środka dietą i ziołami. Można, a nawet trzeba włosy też przede wszystkim… czesać.

Czytaj więcej