WomanMagazine.pl

Zabiegi, które warto wykonać jesienią

Zastanawiasz się, jak zadbać o siebie jesienią? Przeczytaj ten artykuł, podpowiemy Ci, jak być piękną o tej porze roku!

Standard Post with Image

Depilacja laserowa

To jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w okresie jesienno-zimowym. Najlepiej jest wykonać go właśnie teraz. Dlaczego? Niezależnie od tego, którą partię ciała wybierzemy do depilacji, zarówno kilka tygodni przed jak i po wykonaniu depilacji laserowej nie możemy wystawiać tego miejsca na ekspozycję słoneczną. To ważne, aby uniknąć ewentualnych podrażnień lub nawet przebarwień skóry. Dodatkowo, depilacja laserowa jest właśnie wtedy efektywna, im jaśniejszą mamy skórę i ciemniejsze włoski – wówczas światło lasera lepiej przenika do włosków. Zatem nasze blade o tej porze roku ciało idealnie się do tego nada!  

Złuszczanie kwasami

Skóra na naszej twarzy jest szczególnie wrażliwa na wszelkie zmiany temperatur, więc przełom jesieni i zimy to dla niej naprawdę trudny czas. Warto poświęcić jej trochę więcej uwagi, aby była w pełni gotowa na bardziej odżywczą pielęgnację, której wymaga o tej porze roku. Dobrym sposobem jest zabieg złuszczania (zbędnego) naskórka kwasami. Warto jednak wykonać go u kosmetyczki, gdzie na podstawie stanu naszej cery oraz jej rodzaju, specjalista powinien dobrać najlepszy dla nas wariant. Nieprawidłowe wykonanie tego zabiegu może skutkować nieprzyjemnymi skutkami, takimi jak mocne podrażnienie skóry. Poza usunięciem martwego naskórka, dzięki złuszczaniu kwasami dodatkowo możemy walczyć m.in. trądzik, przebarwienia, zaskórniki czy nawet zmarszczki.

Mocne nawilżenie

Mroźny wiatr, suche powietrze w pomieszczeniu i smog nie sprzyjają naszej cerze. Wszystkie te czynniki sprawiają, że staje się ona nadmiernie przesuszona, a jej stan z dnia na dzień się pogarsza. Warto zafundować jej dodatkową dawkę nawilżenia. Na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów produktów pielęgnacyjnych, m.in. olejki, kremy czy maski. Które najlepiej wybrać? Warto postawić na kosmetyki zawierające w swoim składzie kwas hialuronowy. Jest to w pełni bezpieczna substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie i jest łatwo przez niego przyswajalna. Posiada duże możliwości absorbowania wody, dzięki czemu skutecznie nawilża skórę. Możemy również wzbogacić nasze ulubione kremy, np. o serum czy olejek zawierający interesujący nas składnik. Dzięki temu będziemy mogli używać tych samych kosmetyków, których działanie zostanie zdecydowanie wzmocnione na potrzeby okresu jesienno-zimowego.

Wybielanie zębów

Litry gorącej herbaty z syropem malinowym, które wypijamy w zimne dni pod kocem korzystnie wpływają na naszą odporność i nastrój, ale z pewnością nie na kolor naszego uzębienia. Istnieją takie produkty, przez które na naszym szkliwie mogą pojawiać się przebarwienia. Najlepiej jeśli na bieżąco będziemy dbać o wygląd naszych zębów, stosując odpowiednie produkty wybielające. W trakcie sezonu jesienno-zimowego warto wykonać wybielanie np. za pomocą systemu wybielającego Rapid White. Skutecznie rozjaśni on nasz uśmiech nawet o 4 odcienie. Aby utrwalić efekt białych zębów warto również wprowadzić do codziennej rutyny wybielającą pastę do zębów, np. Rapid White Anti Color, która walczy z uporczywymi przebarwieniami powstałymi na skutek spożywania kawy, herbaty, czerwonego wina czy palenia papierosów.

Zabiegi na włosy

Niska temperatura i brak słońca odbijają się nie tylko na naszej cerze, ale również na włosach. Nie zapominajmy, że również dla nich jest to trudny czas. Mróz, suche powietrze i niedobór witamin osłabiają nasze włosy, które w konsekwencji nadmiernie wypadają. Co zrobić, aby temu zapobiec lub choć częściowo zahamować ten proces? Poza odpowiednią suplementacją możemy wykonywać szereg zabiegów wzmacniających, zarówno w domowym zaciszu jak i u trychologa (specjalisty zajmującego się skórą głowy oraz włosami). Dbanie o nasze włosy najlepiej rozpocząć od i peelingu trychologicznego (skóry głowy) w celu usunięcia martwego naskórka, resztek zabrudzeń oraz produktów do sty

Podobne artykuły

Opieka Osób starszych Niemcy

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec, żeby pracować jako opiekunka osób starszych?

Od kilkunastu lat obserwujemy proces starzenia się społeczeństwa, szczególnie w zachodniej i północnej Europie. Niemcy i Skandynawowie, pomimo dobrze rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej, borykają się z brakiem wystarczającej liczby opiekunów osób starszych w stosunku do rosnącego zapotrzebowania. To otwiera szansę przed Polkami i Polakami, którzy dysponują odpowiednim przygotowaniem do zawodu.

Czytaj więcej

Czy warto posłać dziecko do szkoły alternatywnej?

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się alternatywne do standardowych szkół publicznych formy nauczania takie jak szkoły waldorfskie czy placówki Montessori. Czy warto posłać do nich nasze dziecko?

Czytaj więcej