WomanMagazine.pl

Wybieramy podkład

Podkład powinien być jak nasza druga skóra, jego głównym zadaniem jest ujednolicenie kolorytu cery oraz optyczne wygładzenie faktury. Właśnie dlatego tak ważne jest znalezienie odpowiedniego kosmetyku.

Standard Post with Image

Podkład i puder sypki to kosmetyki, po które sięgamy najczęściej. Na co powinnyśmy zwrócić uwagę podczas dobierania kosmetyku? Po pierwsze pamiętajmy, że podkład nie powinien dawać efektu zbyt mocnego krycia i grubej oraz nienaturalnej warstwy, która daje efekt maski. Może za to zmatowić lub rozświetlić naszą twarz. Idealnie dobrany podkład powinien być w zasadzie niewidoczny.

Wybieramy podkład

Podkład powinien odpowiadać na potrzeby naszej skóry. To, jaki podkład wybierzemy, będzie w dużej mierze uzależnione od posiadanego od nas typu cery. Inny podkład wybierzemy w przypadku cery normalnej, inny w przypadku cery mieszanej, tłustej czy suchej. Podkłady przeznaczone do cery suchej zawierają składniki nawilżające, które zapewniają skórze komfort odpowiedniego poziomu nawodnienia naskórka przez cały dzień. Z kolei podkłady przeznaczone do skóry tłustej posiadają w swoim składzie specjalne beztłuszczowe formuły, które zawierają składniki absorbujące nadmiar sebum. Takie podkłady również zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia. W przypadku cery mieszanej świetnie sprawdzą się podkłady beztłuszczowe. W sklepach znajdziemy również podkłady do cery dojrzałej, które zawierają witaminy, kwas hialuronowy, czy wyciągi roślinne. Wspierają one działanie kremu, dodatkowo niektóre z podkładów do skóry wiotkiej tworzą napiętą, niewidoczną siateczkę z polimerów, która optycznie wygładza skórę.


Jaka konsystencja?

Jeśli szukamy kosmetyku, który zatuszuje nasze niedoskonałości, powinnyśmy poszukać podkładu kryjącego. Wyrównuje on koloryt skóry i kryje niedoskonałości przy zachowaniu lekkiej konsystencji. Jeśli natomiast cenimy sobie wrażenie modnego make-upu, którego nie widać, to warto postawić na podkłady lekkie, które posiadają małą zawartość pigmentów. Nie dadzą one jednak efektu pełnego krycia, ale wyrównają delikatnie kolory cery oraz rozświetlą buzię, która będzie promienna. Taki efekt dadzą właśnie podkłady rozświetlające, które zapewniają średni poziom krycia, przy jednoczesnym wyrównaniu kolorytu. Zawierają one składniki, które wyrównują koloryt i zawierają składniki, które odbijają światło. Podkład taki świetnie sprawdzi się w przypadku zmęczonej, szarej twarzy.

Odcień

Kolejną kwestią, na którą powinnyśmy zwrócić uwagę jest dobranie właściwego koloru, powinien on stapiać się ze skóra. Przed zakupem kosmetyku warto przetestować kilka odcieni i wybrać ten, który będzie dla naszej skóry właściwy. Fluidy dobieramy rozcierając próbkę produktu na bocznej stronie buzi na policzku, tuż przy żuchwie. Dobrze namalować dwie, trzy kreski w różnych odcieniach, dzięki temu widać który z nich jest najlepszy. Pamiętajmy, że rozcieranie podkładu na ręce na niewiele się zda, ponieważ ma ona ciemniejszy odcień. Dobrze dobrany podkład, to taki, którego nie widać. Nałożony na twarz powinien dać efekt świeżej, zdrowej skóry. Podkład powinien mieć dokładnie taki kolor, jaki ma nasza twarzy.

Podobne artykuły

Wybieramy dzbanek filtrujący

Jeśli pijemy dużo wody po jakimś czasie może przyjść nam do głowy, że jej nieustanne kupowanie i wyrzucanie butelek jest bez sensu i postanowimy zainwestować w dzbanek filtrujący. Na co warto zwrócić uwagę podczas dokonywania jego zakupu?

Czytaj więcej

Wybieramy idealną choinkę

Do Wigilii coraz mniej czasu, w niektórych domach stoją już ustrojone choinki inni dopiero wybiorą się po swoje drzewko. Doradzamy jaką choinkę wybrać, by stanowiła prawdziwą ozdobę.

Czytaj więcej