WomanMagazine.pl

SPOSOBY NA LŚNIĄCY I BIAŁY UŚMIECH

W dzisiejszych czasach jest proszonym gościem wszelkich konwersacji towarzyskich, wystąpień publicznych, a także zwiększenia pewności siebie. Towarzyszy na każdym kroku i lśni, kiedy nam zabrakło już słów. Uśmiech – bo o nim mowa – to sprawa warta zainteresowania, zwłaszcza, że w dzisiejszym świecie nie potrzeba wielu pieniędzy, aby był olśniewający.

Standard Post with Image

Za kolor Twoich zębów w dużej mierze odpowiadają geny, czego niestety nie możesz skontrolować. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby Twój uśmiech lśnił i zachwycał w towarzystwie, sama musisz zadbać o utrzymanie odpowiedniego koloru i wyglądu. Jest to praca nieustająca, ale z pewnością badzo opłacalna.

Ładny uśmiech dodaje pewności siebie. Nie wierzysz? Zobacz chociażby na zdjęcia gwiazd, których zęby lśnią, spomiędzy czerwonych warg. Chcesz, aby u Ciebie było podobnie? Oto kilka porad Woman Magazine!

 

1. Według naukowców nasiona truskawek usuwają osad z zębów i poprawiają ich koloryt.

Plusy: Są zdrowe, pyszne i niskokaloryczne!

Minusy: Brak ;-)

 

2. Cytryna! Kwas askorbinowy działa wybielająco. Nie musisz jeść cytryny ani smarować nimi zębów! Wystarczy dodać sok z cytryny do wody mineralnej, a nawet herbaty.

Plusy: Łatwe i zdrowe w użyciu.

Minusy: Efekt nie będzie porażający, choć z pewnością wspomoże piękno zębów.

 

3. Nici dentystyczne. Dzięki ich stosowaniu usuniesz osad spomiędzy zębów, który wpływa na ich ogólny wygląd.

Plusy: Łatwość użycia i dostępność.

Minusy: Nie przyczyniają się do wybielania, ale dbają o utrzymanie efektu.

 

4. Uważaj na ciemne produkty. Nie chodzi o to, aby całkowicie wyeliminować ciemne produkty z Twojego menu, ale ograniczyć ich spożywanie, np. coca colę, buraki, sok porzeczkowy.

Plusy: Nic nie kosztuje, proste w zastosowaniu.

Minusy: Trzeba się w pewien sposób ograniczać.

 

5. Jeśli zależy Ci na rozjaśnieniu odcieni zębów możesz udać się do stomatologa i wypróbować rozjaśniania z zastosowaniem lamp. Zęby malowane są specjalnym preparatem a następnie naświetlane światłem o odpowiedniej długości fal.

Plusy: Możliwe jest rozjaśnienie nawet do 5 odcieni!

Minusy: Dość kosztowna inwestycja: od 700 nawet do kilku tysięcy zł!

 

6. Nieco mnie inwazyjną metodą będzie nakładka stomatologiczna. Dentysta przygotowuje dla Ciebie nakładkę dopasowaną do Twojego kształtu zębów i smaruje żelem.

Plusy: Regulujesz działanie nakładki. Możesz ją zakładać w nocy, kiedy jej nie widać i nie przeszkadza Ci w normalnym funkcjonowaniu.

Minusy: Musisz pamiętać o jej  stosowaniu i trzymać się wyznaczonych godzin. Kosztuje od 500 nawet do 1000 zł! W wyznaczonym czasie po jej używaniu nie można jeść i pić.

 

Podobne artykuły

DOMOWE SPOSOBY NA OKNA BEZ SMUG

Wiosna zaczyna zalewać nasze ulice, słońce wdziera się przez okna, a zbliżające się Święta coraz bardziej widoczne na sklepowych witrynach. Zadbaj, by Wielkanoc była wyjątkowa pod każdym względem. Niech słońce zawita w Twoim domu także poprzez czyste szyby! Spokojnie, pomożemy Ci w tym!

Czytaj więcej

3 domowe sposoby na cellulit!

Cellulit, odwieczny wróg kobiety :) Czy Ci się podoba czy nie, możesz być szczęśliwą posiadaczką cellulitu. Niestety, lipodystrofia (czyli inaczej cellulit) może dotknąć kobiet w każdym wieku, bez względu na dietę i wagę. Co najlepsze, Panowie praktycznie nigdy nie mają problemów z cellulitem... to się nazywa sprawiedliwość!

Czytaj więcej