WomanMagazine.pl

PROWADZISZ SIEDZĄCY TRYB ŻYCIA? UWAŻAJ!

Siedzący tryb życia stał się epidemią krajów wysokorozwiniętych, w których praca fizyczna nieustannie zamieniana jest na siadanie za biurkiem. Szacuje się, że aż 70% osób czynnych zawodowo, spędza swoją pracę na krześle. Jesteś jedną z nich? Uważaj!

Standard Post with Image

Nasz organizm nie jest do tego dostosowany, dlatego nadmierne spędzanie dnia w tej pozycji może prowadzić za sobą poważne konsekwencje zdrowotne, a dodatkowo dodać nieco kilogramów.

Statystyczny dzień wygląda tak: pół dnia spędzone za biurkiem, powrót do domu autobusem bądź autem, na końcu odpoczynek, często spędzony w pozycji leżącej… Jeśli opis pasuje do Twoich codziennych dni, czas to zmienić! Po mało aktywnym dniu nie możesz zupełnie odpuścić i spędzić kolejnej jego połowy w ten sam sposób. Jeśli chcesz zachować zdrowie, koniecznie to zmień!

Siedząc, nasz organizm nie jest w stanie spożytkować dostarczanych kalorii, a te prowadzą z kolei do problemów z układem krążenia, obciążeń wiązadeł i stawów. Brak ruchu to także spowolnienie procesów takich jak przemiany węglowodanowe i przyswajanie wapnia. Jak widać, rezultaty mogą być trudne.

Do problemów należą: zaparcia, hemoroidy, żylaki, nadwaga, nadciśnienie, hemoroidy, bóle kręgosłupa. Oczywiście nie namawiamy Cię do zmiany pracy, jedynie możemy zasugerować kilka elementów życia, którym warto się przyjrzeć.

Dbaj o zdrowie, póki jest to możliwe, więc:

  • Pamiętaj o częstym ruchu poza pracą. Uprawiaj sport lub wychodź okazyjnie potańczyć.
  • Kiedy jesteś w pracy, rób często przerwy, idź się przejść – jeśli masz taką możliwość.
  • Dobrze, jeśli Twoje krzesło biurowe jest dobrej jakości, jeśli nie, może da się coś z tym zrobić?
  • Jeśli wracasz do domu autobusem, nie zajmuj pierwszego wolnego miejsca!
  • Jeśli masz więcej wolnego czasu, a za oknem piękna pogoda – zamień pojazd na spacer, od razu poczujesz się lepiej!
  • Domowa gimnastyka mięśni? Aktywny weekend? Jesteśmy za!

 

Podobne artykuły

Uważaj na telefon

Z telefonu korzystamy każdego dnia, pochylone sprawdzamy skrzynkę internetową, rozmawiamy przez telefon, albo piszemy kolejnego smsa. Niestety, wszystko to nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie.

Czytaj więcej

Początek macierzyństwa a satysfakcja z życia

Pojawienie się malucha wywołuje prawdziwą burzę w życiu rodziców, to nie ulega wątpliwości. Zmienia się wszystko, począwszy od trybu życia, odpowiedzialności, a także... zadowolenia z życia dwojga ludzi, którzy zetknęli się z małą istotką. Czy w każdym przypadku od początku jest to zmiana na lepsze?

Czytaj więcej