WomanMagazine.pl

Peeling troficzny. W czym tkwi jego sekret? – rozmowa z ekspertem

W dzisiejszych czasach kładziemy ogromny nacisk na piękny, ale i zdrowy wygląd skóry. Każda z nas chciałaby w szybki, skuteczny i bezbolesny sposób pozbyć się niechcianych zmarszczek, przebarwień bądź nierówności na skórze. Czy każdy peeling jest w stanie zdecydowanie poprawić wygląd skóry?

Standard Post with Image

 O tym, dlaczego warto postawić na peeling troficzny opowiada nasz ekspert Ewelina Królewiecka kosmetolog z Lange Medical Clinic w Warszawie.

Formuły nowoczesnych peelingów zapewniają już nie tylko złuszczenie i odświeżenie skóry. Dziś stawia się na ich działanie pobudzające w skórze procesy metaboliczne. Peeling troficzny, to taki, który przywraca skórze naturalną fizjologię. Marka Sunekos opracowała, peeling troficzny, który odbudowuje skórę, rozjaśnia przebarwienia a także redukuje ewentualne stany zapalne. Jego bazą jest 60-procentowy (niebuforowany) kwas glikolowy. Większość z nas doskonale zna jego dobroczynne działanie, gdyż jest jednym z najpowszechniej stosowanych związków należących do grupy kwasów owocowych, tj. alfa-hydroksykwasów (AHA). Uzyskuje się go z trzciny cukrowej i z tego względu zalicza się go do substancji pochodzenia naturalnego. Kwas glikolowy już od dłuższego czasu z powodzeniem jest stosowany w rozmaitych wyrobach i zabiegach kosmetycznych.

Jak działa kwas glikolowy

Korzyści płynących z peelingu glikolowego jest naprawdę wiele. Cząsteczka kwasu glikolowego ma niezwykle małe rozmiary. Dzięki temu posiada ona zdolność wnikania do głębokich warstw naskórka. W obrębie granicy pomiędzy martwymi a żywymi komórkami skóry (korneocytami) kwas glikolowy rozluźnia ich połączenia. Martwe komórki odrywają się z jej powierzchni, co z kolei stymuluje warstwę podstawną naskórka (najgłębiej położoną) do produkcji i wzrostu nowych komórek. Peeling glikolowy stanowi idealną formę profilaktyki między innymi starzenia się skóry - tłumaczy Ewelina Królewiecka mgr Kosmetologii z wieloletnim doświadczeniem z Lange Medical Clinic w Warszawie.

Peeling Troficzny Sunekos, poza kwasem glikolowym, został wzbogacony o dodatkowe składniki, które sprawiają, że jego działanie jest wielokierunkowe. Pierwszym z nich jest chitosan materiał pozyskiwany z morskich skorupiaków, przebadany i stosowany w leczeniu owrzodzeń i trudno gojących się ran, który w tkankach tworzy N-acetyloglukozaminę (NAG), będącą prekursorem kwasu hialuronowego. Co to oznacza dla skóry? Składnik ten odpowiada za nawilżenie, a odbudowując nabłonek, ogranicza drażniące działanie kwasów. Kolejnym tajemniczo brzmiącym, ale niezwykle ważnym składnikiem jest NAC (N-acetylocysteina) będąca prekursorem niezwykle silnego antyoksydantu, który zapobiega uszkodzeniom macierzy zewnątrzkomórkowej. NAC zatrzymuje także zaburzoną, nadmierną fizjologiczną syntezę melaniny i razem z kwasem glikolowym działa depigmentacyjnie, rozjaśniając przebarwienia i hamując powstawanie nowych. Trzecim składnikiem, który jest szczególnie ważny dla cer tłustych i mieszanych jest karnityna o działaniu sebolitycznym i sebostatycznym.

Terapia peelingiem troficznym

Aby rezultaty stosowania peelingu troficznego były optymalne zalecane jest wykonanie całej terapii obejmującej 3 zabiegi wykonywane w 15-dniowych odstępach. Dla podtrzymania rezultatów serię warto powtarzać co 3-4 miesiące. I choć mamy już jesień to wielkim atutem peelingu jest fakt, że można go stosować bezpiecznie również latem. Przy skórach nadreaktywnych peeling może spowodować zaczerwienie, lekkie podrażnienie skóry, utrzymujące się 1-2 dni, ale nie wyłącza to pacjenta z codziennych aktywności. Po wykonaniu peelingu Sunekos w gabinecie zalecana jest domowa pielęgnacja z użyciem Sunekos Post Peeling Cream SPF 15. Zabieg z wykorzystaniem peelingu troficznego Sunekos jest małoinwazyjną techniką złuszczania, zapewniającą pacjentowi minimalny czas rekonwalescencji i nowe możliwości terapeutyczne. 

Podobne artykuły

Kąpiel w lesie? – czym są „leśne kąpiele”

Nie od dziś wiadomo, że bliskość natury nam służy. Jednak czy mieliście świadomość, że samo przebywanie na jej łonie może nas leczyć? Dowodzą tego badania japońskich uczonych, którzy sprawdzili jaki wpływ na nasze zdrowie ma przebywanie w… lesie. Okazało się, że tzw. kąpiele leśne nie tylko pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, ale skutecznie wspierają nasz układ immunologiczny.

Czytaj więcej

Największy sukces? Być mamą, żoną i... sportowcem! – rozmowa z Kamilą Krzak

„Bycie mamą to wyzwanie. Bycie pracującą mamą – jeszcze większe. A bycie pracującą mamą sportowcem to ciągły wyścig z czasem”. Zapraszamy do inspirującej rozmowy z Kamilą Krzak, Mistrzynią karate, która zdradza swój przepis na szczęśliwe życie zawodowe i prywatne!

Czytaj więcej