WomanMagazine.pl

Olej arganowy - źródło piękna

Zapewne wiele z nas słyszało o niesamowitych właściwościach oleju arganowego. Szczególnie chętnie używa się go w kuchni oraz w kosmetyce, dzisiaj przyjrzymy się bliżej, w jaki sposób olej arganowy może przysłużyć się naszej urodzie.

Standard Post with Image

Właściwości i historia

W swoim składzie olej arganowy zawiera jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Jednonienasycone kwasy tłuszczowe obniżają zły cholesterol, natomiast te wielo- zwiększają odporność i zmniejszają ryzyko chorób serca i krążenia. Jego odkrycie zawdzięczamy francuskiemu farmaceucie Pierre'owi Fabre'owi, to on podczas podróży do Maroka zachwycił się młodymi rękami kobiet, które pozyskiwały olej arganowy. Olej ten powstaje z ziaren, które nie są poddawane obróbce. Swoje właściwości pielęgnacyjne zawdzięcza zawartości antyoksydantów w tym witaminy E, którą nie bez powodu nazywa się witaminą młodości. Przeciwdziała ona procesom starzenia się skóry i zapobiega pojawianiu się zmarszczek. Spłyca też te już istniejące. Polecany jest zwłaszcza do skóry dojrzałej z oznakami starzenia się.


Olej arganowy chroni też skórę przed szkodliwym działaniem słońca i wiatru. Szczególne ukojenie może przynieść skórze skłonnej do podrażnień i uczuleń. Jego stosowanie zaleca się także osobom, z problemami z suchością, szorstkością oraz łuszczeniem. Olej arganowy słynie z właściwości odmładzających, pielęgnacyjnych oraz nawilżających. Bywa nazywany eliksirem młodości. Doskonale sprawdzi się w walce z cellulitem i jako olejek do masażu.

Olej arganowy w Twojej łazience

Jeśli chcemy zwiększyć właściwości pielęgnacyjne naszego kremu warto dodać do niego kilka kropel oleju arganowego. Możemy też wmasować olej arganowy w zmarszczki przed użyciem kremu, dzięki czemu skóra będzie ładniejsza, a zmarszczki płytsze. Olej arganowy doskonale sprawdzi się również, jako dodatek do kąpieli. Pół szklanki oleju dodanego do ciepłej wody podziała zastępczo dla balsamu nawilżającego po kąpieli. Olej arganowy poprawi też wygląd naszych skórek, wystarczy lekko go podgrzać i wetrzeć w skórki i płytki paznokci. Dzięki takiemu zabiegowi paznokcie staną się mocniejsze, a skórki gładsze. Jeśli skarżycie się na suche i zniszczone włosy, to dawny blask może pomóc im odzyskać właśnie zastosowanie oleju arganowego. Wystarczy wmasować go w pasma włosów, a następnie zawinąć włosy w foliowy czepek i ręcznik, a po pół godziny spłukać. Olej arganowy może posłużyć też jako składnik peelingu, wystarczy zmieszać go z solą lub cukrem. Następnie wmasowujemy go energicznie w mokre ciało i spłukujemy. Nawilżające właściwści oleju sprawdzą się też, jeśli zdecydujemy się użyć go jako zastępnika dla balsamu. Wystarczy wmasować go w suchą lub wilgotną skórę.

Jak widać olej arganowy to kopalnia witamin, które mają mnóstwo zastosowań kosmetycznych, może warto wprowadzić go do naszej łazienki?

Podobne artykuły

KROPLA PIĘKNA

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wielką różnicę wywołuje jeden mały czynnik. Zarówno w kwestii urody, bo bezpośrednio wpływa na piękno skóry, ale również na zdrowie i wszelkie najistotniejsze procesy zachodzące w naszym organizmie. Co posiada tak niezwykłe właściwości? To woda!

Czytaj więcej

Body Health - Twój ekspert piękna!

Firma Body Health Group z Argentyny to jeden ze światowych liderów branży medycyny estetycznej i kosmetyki. Po kilku latach przerwy powraca na polski rynek, by oferować najwyższej klasy, unikalne, bezpieczne i skuteczne urządzenia.

Czytaj więcej