WomanMagazine.pl

O goleniu okolic bikini słów kilka

Coraz cieplejsze dni będą nas skłaniały do tego, by odsłaniać swoje ciało. To właśnie wtedy pojawi się pytanie, golić się czy nie? Dzisiaj próbujemy rozwiązać dylemat dotyczący okolic bikini.

Standard Post with Image

Wady i zalety

Owłosienie naszego ciała pełni różne funkcje, jeśli chodzi o okolice intymne, ma ono chronić nas przed infekcjami oraz chorobami. Z drugiej strony część lekarzy twierdzi, że owłosienie zatrzymuje wilgoć, utrudnia zachowanie czystości oraz wpływa na powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Zdania są podzielone również wśród samych pań, dlatego niektóre z nas usuwają je całkowicie, a inne tylko częściowo. Oprócz wcześniej wspomnianej ochrony przed bakteriami i wirusami, owłosienie zapewnia też temperaturę odpowiednią dla kobiecych miejsc intymnych. Zapobiega ono też otarciom okolic intymnych, które mogą pojawić się podczas stosunku. Wiele pań zrezygnowało z całkowitej depilacji, ze względu na pojawiające się po niej podrażnienia. Co jednak z tymi z nas, które zdecydowały się na depilację? 


Po pierwsze bezpieczeństwo

Jeśli zdecydujemy się na golenie okolic bikini, warto pamiętać o tym, by zachować ostrożność. Okolice bikini są szczególnie narażone na podrażnienia, aby zminimalizować ich pojawienie się, z pomocą przychodzą nam różnorakie środki. Jeśli owłosienie jest bujne, zaleca się niekiedy jego wcześniejsze przycięcie nożyczkami. Jeśli postawimy na golenie maszynką, nie zapomnijmy o piance, która zmiękczy włosy oraz ułatwi golenie. Warto wybrać piankę, która przeznaczona jest do skóry wrażliwej i ma składniki nawilżające. Przyda się też delikatny krem, który wspomoże pielęgnację po wykonanym zabiegu. Okolice bikini golimy wykonując długie, powolne ruchy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, nie pod włos. Golenie pod włos sprawia, że włosy stają się twarde i bardziej odporne. Inną opcją jest zakup kremów lub pianek, które po kilku minutach usuwamy specjalnie do tego przeznaczoną szpatułką. Jeśli żadne z tych rozwiązań nam nie odpowiada, możemy użyć plastrów z woskiem, pasty cukrowej albo depilatora. Depilację okolic bikini oferuję również salony kosmetyczne. 

Dostępna na rynku ilość kosmetyków, pozwala nam wybrać taką metodę depilacji, która zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień oraz będzie dla nas najwygodniejsza. 

Golić czy nie?

Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Golenie okolic intymnych to w dużej mierze kwestia estetyki, niektóre panie preferują golenie wyłącznie pach i nóg, a inne na przykład pod wpływem sugestii partnera, golą również okolice bikini. Wiele pań jednak decyduje się na golenie okolic bikini wraz z nadejściem lata i perspektywą założenia stroju kąpielowego. Najważniejszy jest nasz komfort oraz samopoczucie, dlatego nie podążaj na siłę za modą, jeśli depilacja powoduje u Ciebie liczne podrażnienia. 

Podobne artykuły

O ZDRADZIE SŁÓW KILKA

W czasach internetu o zdradę coraz łatwiej. Coraz trudniej za to ustalić definicję pojęcia zdrada. Czy internetowy flirt lub cyberseks to już zdrada? A może tylko niewinna zabawa? Granica dla każdego może przebiegać w innym miejscu. Dobrze o tym porozmawiać i ustalić tę granicę z partnerem.

Czytaj więcej

ALGI MORSKIE, CZYLI KILKA SŁÓW O NASZEJ NAGRODZIE

Dobroczynny wpływ alg na skórę znany jest już od dawna. Wielokrotnie znalazł swoje odzwierciedlenie w powracających trendach kosmetycznych. Nowa linia kosmetyków do pielęgnacji ciała Bielenda Algi Morskie zainspirowana została jednym z najciekawszych i najsilniejszych składników aktywnych i ekstraktów pochodzenia morskiego.

Czytaj więcej