WomanMagazine.pl

Nowojorskie muzeum makijażu ujawniło zasady pielęgnacji Merilyn Monroe

Sekrety pielęgnacji oraz listę ulubionych kosmetyków seksbomby lat 50 i 60 ujawniło nowojorskie muzeum.

Standard Post with Image

Jasna cera, wyraziste czerwone usta, kocia kreska na oku i platynowe włosy, to cechy charakterystyczne wyglądu Merilyn Monroe. Mimo upływu czasu słynna Norma Jeane wciąż wzbudza zainteresowanie oddanych fanów jej urody i niezwykłej osobowości.

 

Teraz nowojorskie Makeup Museum https://makeupmuseum.com/  postanowiło ujawnić program pielęgnacji gwiazdy, który stworzył dla niej w 1959 roku węgierski dermatolog dr Erno Laszlo. Poranny i wieczorny program pielęgnacji został dopasowany do jej delikatnej i suchej skóry. Aktorka stosowała przede wszystkim produkty nawilżające, niektóre z nich dostępne są do dziś.

 

Poranna pielęgnacja Merilyn Monroe

Po przebudzeniu aktorka myła twarz i szyję wodą z dodatkiem mydła Erno Laszlo Active Phelityl Soap. Następnie nakładała na płatek kosmetyczny tonik o właściwościach normalizujących Shake-It. Kolejnym krokiem było delikatne osuszenie twarzy chusteczką i nałożenie pod oczy kilku kropel kremu Erno Laszlo pHelitone Eye Cream oraz pokrycie twarzy dwufazowym pudrem Duo-Phase Face Powder.

 

 

Wieczorna pielęgnacja Merilyn Monroe

Przed snem gwiazda zmywała makijaż olejkiem Erno Laszlo Active Phelityl Oil, po czym nakładała krem do twarzy Erno Laszlo Active Phelityl Cream. Po kilku minutach zmywała go bawełnianym płatkiem nasączonym tonikiem Erno Laszlo Controlling Lotion. Pozostawiając go na kilka minut, aby kosmetyk samodzielnie się wchłonął. Później nakładała krem na nos oraz podbródek i kładła się spać.

 

 

Wszystkie kosmetyki były samodzielnie opracowane przez dr Erno Laszlo. Dermatolog czuwał również nad dietą Monroe, zabraniając jej jeść orzechów, czekolady, oliwek, ostryg i małż. Dokładną rozpiskę w oryginalnym wydaniu możecie zobaczyć na Instagramie Makeup Museum https://www.instagram.com/p/B_sY3nZBgHa/.

 

 

Podobne artykuły

TOP 5 WIOSENNO-LETNIEGO MAKIJAŻU

Nie tylko ubrania! To, co widnieje na naszej twarzy, także podlega zmieniającej się modzie. Dlatego wybraliśmy dla Ciebie 5 trendów, których nie możesz przeoczyć w nadchodzącym sezonie! Wypróbujesz? ;-)

Czytaj więcej

Wakacyjna Akademia Stylu i Makijażu

„Wiele kobiet nie myśli co dzień o tym, aby dobrze wyglądać. A to duży błąd. Dlaczego? Bo skoro mają czas pomyśleć o odkurzaniu i zrobieniu obiadu, to nasuwa się pytanie, dlaczego nie chcą znaleźć czasu dla siebie?”. Zapraszamy do rozmowy z Marzką i Karoliną, które już za tydzień zabiorą nas do Wakacyjnej Akademii Stylu i Makijażu!

Czytaj więcej