WomanMagazine.pl

Mydło dziegciowe – cudowny kosmetyk?

W ostatnim czasie możemy zauważyć coraz większy zwrot w stronę kosmetyków naturalnych, jednym z nich jest mydło dziegciowe.

Standard Post with Image

Mydło dziegciowe ma karmelowy kolor, mocno się pieni i intensywnie pachnie. Jego specyficzny zapach nie dla każdego będzie przyjemny. Jest to jednak mydło w pełni naturalne i posiadające szereg cennych właściwości. Dziegieć jest ciemną oleistą cieczą, którą pozyskuje się z kory drzew, na przykład z sosny, brzozy albo buku. Często jest to dziegieć brzozowy. Początkowo dziegieć stosowano w leczeniu licznych chorób skóry i innych schorzeń. Ceniono jego właściwości antybakteryjne i dezynfekujące. Dzięki tym właściwościom znalazł swoje zastosowanie w kosmetyce.

Właściwości mydła dziegciowego

Mydło dziegciowe działa przeciwpasożytniczo, przeciwbakteryjnie oraz antyseptycznie. Mydło dziegciowe poleca się osobom z trudnościami skórnymi, jak trądzik, łupież czy zaskórniki. Mydło dziegciowe pozytywnie wpływa również na wypadające włosy, wzmacniając je. Mydło dziegciowe świetnie pielęgnuje również skórę głowy. Jeśli zamierzamy używać go do mycia głowy zaleca się zakupić mydło w formie płynu. Pomoże na mono uporać się z chorobami skóry. Oczyszcza oraz matowi skórę oraz wygładza ją, jednak ze względu na swoje wysuszające właściwości poleca się go osobom posiadającym skórę tłustą lub mieszaną. Mydło dziegciowe przyspiesza również gojenie ran i siniaków.

Szukacie mydła do zadań specjalnych? Koniecznie wypróbujcie mydła dziegciowego.