WomanMagazine.pl

Krem BB zamiast podkładu?

Rynek kosmetyczny podbiły w ostatnich latach kremy BB, z czego wynika ich popularność oraz czy jest to kosmetyk odpowiedni dla każdego?

Standard Post with Image

Czym jest krem BB?

Pierwszy krem BB powstał w latach 60. ubiegłego wieku. Dużą popularność zyskał w Azji w latach 80. Skrót BB możemy rozwinąć jako beauty balm albo belmish balm. Wspomniany krem, to wielofunkcyjny kosmetyk, który pielęgnuje skórę oraz ma jej zapewnić naturalny i świeży wygląd. W jednej tubce znajdziemy mieszankę kilku różnych kosmetyków upiększających, pośród których znajdziemy preparaty z filtrami UV, bazę pod makijaż, podkład wyrównujący koloryt oraz korektor maskujący niedoskonałości. Krem ma nawilżyć skórę, ujednolicić jej koloryt oraz chronić ją przed szkodliwym wpływem promieni UV. Krem pomaga rozświetlić cerę i skorygować niedoskonałości. 

Krem BB czy podkład?

Krem BB zawiera zazwyczaj niewielką ilość pigmentu, który pozwala pokryć lub zamaskować niedoskonałości skóry. W przeciwieństwie do podkładu ma on jednak subtelnie pokryć twarz i zapewnić naturalne wykończenie makijażu. Zawiera też korektor, ale nie kryje poważniejszych mankamentów urody. Dlatego BB będzie odpowiedni dla osób młodych lub z cerą o niewielkich defektach skórnych. Filtry zawarte w kremie, chronią skórę przed promieniami UVA, które przyspieszają proces starzenia się skóry oraz filtr UVB, który oddziałuje na zewnętrzne warstwy naskórka oraz przyczyniają się do powstawania oparzeń słonecznych. Kremy BB są zazwyczaj wzbogacone w dobroczynne substancje mineralne i witaminy. Krem wystarczy nałożyć na skórę i gotowe. Może on stanowić też bazę pod makijaż. Wtedy na krem nakładamy korektor, fluid oraz puder. 

O czym należy pamiętać? 

Kremy różnią się pomiędzy sobą składnikami odżywczymi oraz składem, warto mieć to na uwadze, gdy będziemy wybierały krem dopasowany do potrzeb naszej skóry. Różnice stanowi także stopień krycia, kolor oraz wysokość filtra SPF. Jeśli wśród kremów BB nie znajdziemy żadnego, który nam odpowiada, być może warto przejrzeć ofertę kremów spod szyldu kremów CC lub DD? 

Podobne artykuły

Cukrzyca – zapobiegaj zamiast leczyć!

W dniu Światowego Dnia Cukrzycy, który przypada na 14go listopada, zachęcamy was do zapoznania się z naszym eksperckim materiałem. Czasem wystarczy zmiana nawyków żywieniowych, odpowiednia dieta i ruch, aby zminimalizować ryzyko zachorowania na cukrzycę do zera.

Czytaj więcej

Zamiast cukru

Ciągle podjadasz cukierki, ciastka i batoniki? Chciałabyś jeść zdrowo, ale magnetyzm do słodkości jest silniejszy od zdrowego rozsądku? Nie martw się. Niejedna z nas też tak ma ;) Co jednak począć z tą swoją słodką słabością, skoro wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie wyjdzie nam ona na dobre?

Czytaj więcej