WomanMagazine.pl

Jak wybrać peeling do ciała?

Jeśli chcemy w sposób kompleksowy zadbać o naszą skórę, to nieodzowne jest stosowanie peelingu do ciała. Na co należy zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Standard Post with Image

Po co nam peeling?

Peeling powinien spełniać cztery zadania - złuszczyć martwy naskórek, wygładzić skórę, wyrównać niedoskonałości oraz rozjaśnić przebarwienia. Peeling ciała powinnyśmy wykonywać około 1-2 razy w tygodniu. Dzięki czemu poprawimy kondycję naszej skóry. Masaż drobinkami pozwala też pobudzić mikrokrążenie skóry i poprawia jej ukrwienie. Podczas zabiegu usuwamy obumarłe komórki naskórka wraz z zanieczyszczeniami, wspomagamy proces odnowy i regeneracji skóry i przygotowujemy ją do kolejnych etapów pielęgnacji. Po peelingu warstwa naskórka jest cieńsza i lepiej przyjmuje składniki aktywne z aplikowanych na nią balsamów i olejków, mogą one też głębiej wniknąć w skórę, która będzie bardziej elastyczna i jędrna.

Rodzaje peelingów

Peelingi podzielić możemy między innymi na mechaniczne oraz enzymatyczne. Te pierwsze zawierają drobne, ścierne cząsteczki, te drugie, specjalne enzymy, które przyspieszają naturalne procesy złuszczania skóry. Przyjmują one kilka postaci - żelu do mycia z drobinkami ściernymi, kremu ze składnikami ścierającymi i emulsji pod prysznic. Peelingi mechaniczne w swoim składzie zawierają bardzo często cukier lub sól. Drobinki cukru są nieco delikatniejsze niż sól, dlatego peeling cukrowy można stosować na całym ciele. Peeling solny sprawdzi się raczej w przypadku ud, brzucha czy pośladków, z racji silnego efektu złuszczającego. Ziarenka soli intensywnie pozbywają się zrogowaciałej warstwy naskórka, dlatego to dobry wybór dla osób borykających się z cellulitem. Peeling solny zmniejsza też ryzyko powstania stanów zapalnych, jednak jeśli mamy popękane naczynka to musimy zachować ostrożność.

Warto, by w swoim składzie peeling zawierał oleje, które zapobiegają występowaniu podrażnień i uczuciu pieczenia. Wybierając peeling powinnyśmy zwrócić uwagę na to, by był on dopasowany do rodzaju posiadanej przez nas skóry. Jeśli mamy skórkę tłustą lub mieszaną, sprawdzą się peelingi ziarniste, w przypadku skóry tłustej lub wrażliwej warto wybrać peeling w postaci żelu. Skóra sucha wymaga specjalnej troski dlatego wybierzmy peeling enzymatyczny. W przypadku skóry normalnej sprawdzi się zarówno peeling mechaniczny, jak i enzymatyczny. Peeling stosujemy na mokre, świeżo umyte ciało, nakładając na nie cienką warstwę peelingu, wmasowując go okrężnymi ruchami. Następnie spłukujemy go letnią wodą.

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

Jak radzić sobie z obrażalskim?

Niektórzy twierdzą, że dąsy i grymasy są domeną kobiet, co, jednak jeśli nasz partner często się obraża?

Czytaj więcej