WomanMagazine.pl

JAK SKUTECZNIE RADZIĆ SOBIE Z ROZSTĘPAMI?

Z tym problemem bardzo często spotykają się młode mamy. Rozstępy w znaczący sposób zmieniają wygląd skóry, a ślady jakie zostawiają są bardzo trudne do usunięcia.

Standard Post with Image

Zmiany skórne pojawiają się w kilku etapach. Pierwszym z nich jest powstanie cienkich, różowych pasków. Kolejno, powiększają się one, zmieniając barwę na nieco ciemniejszą, by w ostatnim stadium stały się bledsze i o nieregularnych kształtach. Powstają one w wyniku szybkiego przyrostu wagi i rozciągania skóry.

Bardzo ważną rolę w procesie powstawania rozstępów spełniają hormony. W czasie trwania ciąży dochodzi do zmian w naszym ciele, których skutkiem mogą być dysfunkcje fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie kolagenu i elastyny.  Efektem  niedoboru elastyny i kolagenu jest zmniejszenie elastyczności i wytrzymałości skóry. Kiedy skóra poddawana jest rozciąganiu, powstają rozstępy.

Profilaktyka

Kiedy rozstępy są już zauważalne, zazwyczaj jest już zbyt późno na przeciwdziałanie, dlatego najlepiej zadbać, by nasza skóra była przygotowana. Podczas trwania ciąży, jesteśmy najbardziej narażone na powstawanie rozstępów zazwyczaj w 7-8 miesiącu ciąży, ale jak wspomniałam wcześniej, profilaktykę trzeba rozpocząć już na samym początku. Warto wzbogacić naszą dietę o witaminy A, E, PP, B5 i mikroelementy takie jak krzem i cynk. Pamiętaj, że bardzo ważną rzeczą, która pozwoli Ci na unikniecie rozstepów, są regularne ćwiczenia, które pomogą zadbać o elastyczność naszej skóry. Kolejnym, bardzo ważnym elementem profilaktyki jest stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych. Na początek warto zaopatrzyć się w kremy przeciw rozstępom, dzięki którym Twoja skóra będzie prawidłowo nawilżona i elastyczna.

Zabiegi kosmetyczne

Dzisiejsze medycyna estetyczna oferuje nam wiele zabiegów, które pomogą nam się uparać z rozstępami, które już się pojawiły. Jest to między innymi:          

  • Laseroterapia – dzięki postępowi technicznemu możemy korzystać z dobrodziejstw terapii laserowej, która jest stosowana jest również przy usówaniu blizn.
  • Mezoterapia – czyli punktowe dostarczanie substancji leczniczej lub aktywnej – w tym wypadku kwasu hialuronowy i witamina C.
  • Zabieg Ziffaro lub Accent XL – remodeling, czyli podgrzewanie skóry dzięki podczerwieni lub falom radiowym, dzieki którym skóra zostaje pobudzona do bardzo efektywnej regeneracji – powstawania nowych komórek i włókien kolagenowych.  

Jeśli już dopuścimy do powstania rozstępów, warto zadbać o ich zniwelowanie zaraz po tym, jak się pojawią, czyli wtedy, kiedy jeszcze nie są zwłóknione!    

 

 

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

Jak radzić sobie z obrażalskim?

Niektórzy twierdzą, że dąsy i grymasy są domeną kobiet, co, jednak jeśli nasz partner często się obraża?

Czytaj więcej