WomanMagazine.pl

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Wypadnie włosów to dość powszechny wśród mężczyzn problem, skarży się na niego jednak również coraz więcej kobiet. Jakie są jego przyczyny i w jaki sposób im zapobiegać?

Standard Post with Image

Wypadanie włosów u kobiet związane jest zazwyczaj z nieprawidłową gospodarką hormonalną. Inne przyczyny to między innymi czynniki genetyczne, antykoncepcja hormonalna lub problemy związane z nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy. Na pogorszenie stanu włosów oraz ich zwiększone wypadanie mogą mieć wpływ również takie czynniki jak, zbyt wysoko upięta fryzura, która silnie ściąga włosy, zbyt duża ilość kosmetyków modelujących, częste spanie z włosami nawiniętymi na wałki, czy suszenie gorącym powietrzem. Nie bez wpływu pozostają też zabiegi takie jak farbowanie czy trwała.

Dieta to podstawa

Dieta to jeden z najistotniejszych czynników, jeśli o wypadanie włosów chodzi. Nasz organizm wspomóc możemy jedząc zielone warzywa, takie jak sałaty, szpinak, szczypiorek czy pietruszka. Zawierają one witaminy i żelazo. Żelazo znajdziemy również w wątróbce. Nie zapominajmy też o obecności nabiału w postaci jogurtów czy kefiru. Dieta powinna być również bogata w kwasy omega-3, które znajdują się w rybach.  Aby wzmocnić włosy warto wprowadzić jako nawyk picie herbaty z pokrzywy i skrzypu polnego. Dobroczynnie na kondycję skóry i włosów wpływa również włączenie do diety drożdży.

A co ze skórą włosów?

Nie zapominajmy o kondycji skóry głowy, która odpowiada za prawidłowy wzrost włosów, ponieważ nadmierne wypadanie włosów może wiązać się też z problemami skórnymi takimi jak łupież czy łojotok. Detergenty obecne w szamponach, mogą przesuszyć skórę głowy i odwodnić ją, przez co wzmacniają problemy związane ze skalpem. Dlatego raz w tygodniu starajmy się złuszczyć martwy naskórek skalpu poprzez peeling. Postarajmy się też ograniczyć zabiegi takie jak suszenie czy prostowanie, wysoka temperatura sprzyja wypadaniu włosów. Masujmy też opuszkami palców skórę głowę, dzięki czemu wspomożemy ukrwienie skóry głowy, warto przy okazji wcierać w cebulki włosów odpowiednie kosmetyki. Możemy też dodać oleju kokosowego do szamponu, który następnie wmasujemy w skórę głowy podczas każdego mycia. Pobudzi to mieszki włosowe oraz wpłynie na wzrost nowych włosów.

Nie zapominajmy, że włosy mogą wypadać z różnych powodów, może być to kwestia struktury włosów, nowy kolor albo szampon. Właśnie dlatego kluczowe jest znalezienie przyczyny wypadania włosów i jej przeciwdziałanie.

Podobne artykuły

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DAJE TAKIE EFEKTY JAK TRADYCYJNY LIFTING?

O mezoterapii mikroigłowej rozmawiamy z doświadczoną kosmetolog Kamilą Osowską. W swojej klinice w Krakowie posiada najnowocześniejsze rollery do wykonania zabiegu. Czy pozwalają uzyskać efekt liftingu bez skalpela? Jak wygląda zabieg? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszej rozmowie.

Czytaj więcej

Jak prawidłowo zrobić zastrzyk insulinowy?

Nie taki zastrzyk straszny, jak go malują. Przekonaj się o tym, czytając poniższy tekst. Insulinoterapia nie musi być piekłem na ziemi!

Czytaj więcej